Aydın Gençlik Merkezi normalleşiyor

Aydın Gençlik Merkezi normalleşiyor

Aydın Gençlik Merkezi pandemi nedeniyle ara verdiği faaliyetlerine normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte tekrar başladı. 

A+A-

TUĞBA AYDIN - Gençlik Merkezi uzun zamandır tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle diğer tüm kurumlar gibi faaliyetlerini durdurmuştu. Yeni normalleşme süreciyle birlikte yarım kalan eğitim ve etkinlikler de kısmi olarak başlamış oldu. Yaklaşık 3 haftadır gençlere yönelik kültür gezileri düzenleyen Gençlik Merkezi, sezon boyunca etkinlikleri sürdüreceklerini bildirdi. 

Aydın Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa Demirtaş yeni sezonda ve halihazırda devam eden kurs ve etkinliklerine yönelik bilgi verdi. Demirtaş; “15 Hazirandan 1 Eylüle kadar 12 -29 yaş aralığı gençlik kamplarımız başlamıştı. Onlar şu an devam ediyor. 1 Eylüle kadar 44 kişilik kontenjanlar halinde 4 günlük kamplarımız olacak. Öğrencilerimiz hijyen kuralları çerçevesinde tek kişilik odalarda kalıyorlar. Tamamen ambalajlı gıdalar kullanılıyor. Öğrencilerimize yönelik eğlenceli kamp oyunları ve etkinlikleri yapılıyor” dedi.

 “KÜLTÜR GEZİLERİ DÜZENLEYİYORUZ”

Müdür Demirtaş pandemi sürecinde evde  sıkılan gençlere ve engelli bireylere yönelik kültür gezileri düzenlediklerini ifade etti. Demirtaş; “Yaklaşık üç haftadır kültür gezileri düzenliyoruz. Geçen hafta 3'üncüsünü düzenledik. Gençleri Bafa, Muğla Akyaka göllerine götürdük. Engelli kardeşlerimizi de bu süreçte yalnız bırakmadık. Kültür gezileri düzenleyerek keyifli vakitler geçirmelerini sağladık. Bunun yanında gençlere gönüllülük bilincini aşılamak amacıyla “Bir İyilik Ağacı” projelerimiz kapsamında çevre temizliği yaptık. Sadece gezmek değil aynı zamanda çevre koruma bilincinin, faydalı bir iş yapmanın hazzını da tatması için farkındalık kazandırma faaliyetlerimiz oldu. Bu faaliyetlere de devam edeceğiz. Bu hafta kültür gezilerinin 4'üncüsünü düzenleyeceğiz. Gençleri Söke Doğanbey’e götürmeyi planlıyoruz” diye konuştu. 

“HİÇ BİR ŞEKİLDE ÜCRET ALMIYORUZ”

Etkinliklerinin tamamen ücretsiz olduğunu dile getiren Demirtaş, gençlerin mutlaka bu faaliyetlere katılmasını dilediklerini ifade etti.  Demirtaş; “Gençlerimizi gezilere götürürken hiçbir şekilde ücret almıyoruz. Yemeden içmeye her türlü masrafı Gençlik Merkezi olarak karşılıyoruz. Ahşap kurslarımızdan tutun her türlü atölye faaliyetlerinde gençlerimize malzeme desteği veriyoruz hatta malzemeleri biz temin ediyoruz. Gençler gönül rahatlığıyla gelebilirler” dedi. 

Gençlik Merkezi etkinliklerine de yavaş yavaş başladıklarını belirten Demirtaş; “Merkezimizi pandemi sürecine hazırladık. Merkezimizi fiziki mesafe kurallarına göre düzenledik. Atölyelerimizi de yavaş yavaş açmayı düşünüyoruz. Bu atölyelerimizde 4 metre kareye 1 kişi düşecek şekilde planlıyoruz. Şu an birkaç kurs faaliyete geçti” dedi. 

“YENİ MERKEZLER AÇIYORUZ”

Yeni eğitim dönemine yönelik hazırlıklara başladıklarını ifade eden Demirtaş, birçok noktada yeni Gençlik Merkezi açmaya hazırlandıklarını dile getirdi. Demirtaş; “Nazilli Gençlik merkezimizi yeni sezona hazırladık, açacağız. Tüm onaylar alındı şu an tefrişat aşamasında. Tefrişat malzemeleri de yavaş yavaş gelmeye başladı. Bir ay içerisinde açılır. Üniversite de ise Genç Ofisimiz açılacak. Çok güzel bir Genç Ofisi yapıldı orada. Üniversitenin bize tahsis ettiği merkez son aşamada. ADÜ’de üniversite müfredatına Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile YÖK arasında imzalanan protokol kapsamında gönüllülük çalışmaları dersi ekletmek istiyoruz. Bu ders fakültelerde çocuklara seçmeli ders olarak öğretilecek.  Tadilat aşamasında hatta bugün tefrişatı da geliyor. Yeni sezonda açıyoruz. Onun dışında Köşk’te de bir Gençlik Merkezi açacağız onu da yeni sezonda açmayı planlıyoruz” diye konuştu. 

“KURSLARIMIZ TALEBE GÖRE BAŞLAYACAK” 

Yeni normalleşme süreciyle birlikte kendilerinin de eğitim atölyelerine kaldıkları yerden devam edeceklerini belirten Demirtaş, aktif kursları hakkında bilgi verdi. Demirtaş; “Gençlerimiz yaz mevsiminden dolayı şu an tatildeler. Bundan dolayı talep düştü ama yine de kurs faaliyetlerimiz sürüyor. Şu anda Hat, Ahşap Boyama, İngilizce Atölyesi, Mukabele gibi kurslarımız var. Şimdilik sadece bu kurslarımız var ama biz talebe göre kurs açıyoruz. Gençlerin bu kurslara müracaat etmesi gerekiyor. Normal sezona geçmeyi düşünüyoruz ama şu an pandemi süreciyle biraz yavaşladı. Başvurularda aynı ölçüde düştü. Öncelikle gençlerimizin müracaat etmelerini bekleyeceğiz” dedi. 

aydin-genclik-merkezi-normallesiyor-167099-2e88d6976c3ea045122e9dcbd84e18bf.jpegaydin-genclik-merkezi-normallesiyor-167099-76d0522da149054a9f40471bf183e1c9.jpegaydin-genclik-merkezi-normallesiyor-167099-79e43db1fa61173bba582e124f91af26.jpgaydin-genclik-merkezi-normallesiyor-167099-e9853b06d87747e4ad6f31a07065fb8d.jpeg
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.