Aydın milletvekilleri bütçe mesaisinde 

Aydın milletvekilleri bütçe mesaisinde 

TBMM Genel Kurulunda 2020 yılı bütçe görüşmeleri tüm hızıyla sürerken Aydınlı milletvekilleri de görüşmelere tam kadro katılım sağlıyor.

A+A-

MURAT TAN- Görüşmelerde Sağlık Bakanlığı’na ayrılacak bütçeden Aydın Efeler’de devlet eliyle yapılması kesinleşen 800 Yataklı Şehir Hastanesi’ne gerekli ödeneğin ayrılması da Aydın’ı yakından ilgilendiriyor. 


9 Aralık’ta başlayan ve 12 gün sürecek olan TBMM Genel Kurulundaki 2020 yılı bütçe görüşmeleri aralıksız devam ediyor. Aydın milletvekillerinin tam kadro katılım sağladığı görüşmelerde, AK Parti Aydın milletvekilleri resmi ve özel programlarını TBMM Genel Kurulu'nda olacak şekilde planlarken, CHP Aydın milletvekilleriyse bütçenin tümü üzerindeki görüşmelerin yapılacağı günlerde tam kadro hazır bulunuyor. 


20 ARALIK’TA SONA ERECEK 
AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz ile AK Parti Aydın Milletvekili ve KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, AK Parti Aydın milletvekilleri Bekir Kuvvet Erim ile Rıza Posacı, CHP Aydın milletvekilleri Bülent Tezcan, Süleyman Bülbül ve Hüseyin Yıldız ile İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin’in katılım sağladığı bütçe görüşmelerinde, 2020 yılında bakanlıklara ayrılacak bütçeler belirlenecek. 20 Aralık'ta sona erecek olan görüşmelerde, kamu idarelerinin bütçe ve kesin hesapları üzerindeki görüşmelerin 8 turda tamamlanması kararlaştırılırken, kamu idarelerinin bütçe ve kesin hesaplarının görüşülme günlerini belirten programın TBMM Başkanlığı'nca bastırılarak duyurulmasının ardından turların bitimiyle birlikte Bütçe Kanunu Teklifi ve Kesin Hesap Kanunu Teklifi'nin maddeleri oylanacak. 


BÜLBÜL İLE SEZGİN HÜKÜMETİ ELEŞTİRDİ
9 Aralık’ta başlayan ve 12 gün sürecek olan TBMM Genel Kurulundaki 2020 yılı bütçe görüşmelerine 8 Aydın milletvekili de tam kadro katılım sağladı. Görüşmelerde bu güne kadar AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz, AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül ve İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin kürsü konuşması yaptı. CHP Aydın Milletvekili Bülbül, bütçe görüşmelerindeki konuşmasında hükümetin özelleştirme politikasını sert sözlerle eleştirirken, gerçekleştirdiği konuşma AK Parti sıralarından büyük tepki toplayarak sataşmalara neden oldu. İYİ Parti Aydın Milletvekili Sezgin ise bütçe görüşmelerinde gerçekleştirdiği konuşmasında, Dış İlişkiler ve hükümetin Doğu Türkistan’da yaşananlara karşı tepkisiz kalmasına yönelik eleştirilerde bulundu. 


ERİM HDP GRUBU’NA SERT ÇIKTI 
İktidar kanadından bütçe görüşmelerinde bu güne kadar kürsü konuşması yapan isimlerse AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz ile Bekir Kuvvet Erim oldu.  Yavuz kürsüde, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu üzerine konuşma yaparken, aynı zamanda TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi olan Erim, hükümetin iç ve dış güvenlik politikaları için ayırmak istediği bütçeye, HDP Grubu’ndan bazı eleştiriler gelmesi üzerine görüşmelerin üçüncü gününde konuşmada bulundu. Konuşmasında HDP Grubu’nu sert sözlerle eleştiren Erim, “Ne güvenlikten vazgeçeriz ne adaletten ne de güçten vazgeçeriz. Vatan elden gittikten sonra ne yapayım parayı, pulu.? Lafa gelince "‘Barış! Barış!"’ diyenler bıraksınlar silahları, bıraksınlar terörü. Tek vatan, tek millet, tek bayrak, tek devlet. Adalet Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Millî Savunma Bakanlığımızın 2020 yılı bütçesi hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.


ŞEHİR HASTANESİ’NİN BÜTÇESİ ONAYLANACAK 
Öte yandan bütçe görüşmelerinde belirlenecek olan Sağlık Bakanlığı bütçesinden Aydın Efeler’de Şevketiye Mahallesi’nde devlet eliyle kurulması kesinleşen 800 Yataklı Şehir Hastanesi’ne gerekli ödeneğin ayrılması da Aydın’ı yakından ilgilendiriyor. Sağlık Bakanlığı’na 800 Yataklı Şehir Hastanesi için ayrılacak ödenek sayesinde 2020 yılında Aydın Şehir Hastanesi’nin temeli atılacak.

aydin-milletvekilleri-butce-mesaisinde-140392-1e48e52a5e09c935ad9e8e6b9f7129af.jpgaydin-milletvekilleri-butce-mesaisinde-140392-3a22c77590f8dff5665ed44212dc5d19.jpgaydin-milletvekilleri-butce-mesaisinde-140392-3c7e3cb6969cf8c18a4d61f0740de42d.jpgaydin-milletvekilleri-butce-mesaisinde-140392-272683a7e6922824bcc7bbf828a6f57f.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.