Aydın Musiki Derneği kuruldu

Aydın Musiki Derneği kuruldu

Aydın’da kurulan Musiki Derneği (AYMUDER) ilk toplantısını yaparak başkanlığa Murat Akyüzlü'yü getirdi.

A+A-

GÖKHAN DÜZYOL - Geçtiğimiz ay kurulan Aydın Musiki Derneği ilk toplantısını Turistik Park’ta yaptı. Yapılan toplantıda kurucu dernek başkanlığına Murat Akyüzlü getirildi. Murat Akyüzlü’nün başkanlığa getirildiği derneğin yönetim kurulu ise; Ünver Pazarlı, Eşref Gülpınar, Osman Öztekin, Hüseyin Zantur, Emin Akdemir, Nesrin Yerlikaya, Şerafettin Güven ve Akın Sarıkaya’dan oluştu.

“ÇOK GEÇ KALINMIŞ BİR KARAR”
Toplantıda konuşma yapan Başkan Murat Akyüzlü, “Çok geç kalınmış bir adım olsa da umut verici bir gelişme oldu. Koronavirüsün arttığı bugünlerde, ülke genelinde getirilen kısıtlamalarla birlikte pek çok kesimler gibi zor bir süreç yaşayan müzisyenler, tüm olumsuzluklara karşı müzik hayatını sürdürebilmek ve müzik eğitimi verebilmek için örgütlenme mücadelesi veriyorlar. Tüm dünya da bilindiği gibi müzik evrensel bir dildir. Aynı dili konuşmayan insanlar bile aynı müziği dinleyebilmektedirler. Aydınımızda 1960 yılından bugüne musiki ile alakalı bir dernek yoktu. Derneğimiz Türk müziğini tanıtmak, araştırmak, yaşatmak, eğitimini vermek, sanata katkı sunmak Türk sanat müziği, Türk halk müziği, tasavvuf müziği koroları kurmak, konserler vermek, tiyatro oyunu ve müzikal düzenlemek amacıyla kurulmuştur” dedi.

Akyüzlü ayrıca, "Güncel hayatımızda ve sanat dünyasında yer alan müzisyenlerin, önemli bir yere sahip olmasına rağmen, hak ettiği yerlerde olmadıklarını bilmek, görmek bizleri üzüyor. Müzisyen arkadaşlarımızın bu ve buna benzer gelişmelere ihtiyacı var" diye konuştu.

aydin-musiki-dernegi-kuruldu-191338-ad5b62d329ebf33eb1bd3e1309f48eab.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.