Aydın ranta maruz kalmayacak

Aydın ranta maruz kalmayacak

CHP Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan ve Süleyman Bülbül, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay ile birlikte Atatürk Kent Meydanı’na kurulan Doğrudan Demokrasi Çadırını ziyaret ettiler.

A+A-

KADİR CEYHAN- Cumhuriyet Halk Partisi  Milletvekilleri Bülent Tezcan ve Süleyman Bülbül Aydın Efeler Ziraat Odası’nın ardından Atatürk Kent Meydanı’na Aydın Büyükşehir Belediye’si tarafından kurulan Doğrudan Demokrasi çadırını da ziyaret etti. 
Milletvekillerine Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay ve Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da eşlik etti. Milletvekillerine standları gezdiren Çerçioğlu ve Atay, çadırdaki çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.
Halkın içerisinde halkın sorunlarına dokunan, halkı dinleyen doğrudan doğruya halkla beraber yönetmeye dönük bu adımlar bizleri çok mutlu ediyor diyen CHP Milletvekili Tezcan, “Bugün de Aydın’da yine çok önemli ilklere imza atan Büyükşehir ve Efeler Belediye başkanlarımızın bir önemli projeye daha imza attıklarını duyduk. Bu çalışmaları geziyoruz. Bu doğrudan demokrasinin en güzel örneğidir. Belediye başkanlarımız her zaman halk ile  beraber yöneteceğiz dediler. Bu söylemin somut örneği budur” dedi.

BÜTÜN TÜRKİYE İÇİN DOĞRUDAN DEMOKRASİ ÖRNEĞİDİR

"Halka dokunan kararlar Aydın’da kapalı kapılar ardında verilmiyor" diyen Milletvekili Tezcan, “Birilerini zengin edecek projeler değil halkı mutlu edecek projelerin peşindeyiz. Bu uygulama diğer belediye başkanlarımız ile de devam edecek. Aydın’ın refahının yükselmesi için belediye başkanlarımızın gösterdiği duyarlılığın en ufak bir kısmını da hükümetten bekliyoruz. Diyoruz ki Aydın’a hizmet etmek için biz her noktada varız. Belediyelerimiz halkın neye ihtiyacı varsa ona dokunmak istiyorlar. Bu bütün Türkiye için bir doğrudan demokrasi örneğidir. Aydın’ın önemli alanlarını ranta maruz bırakmadan halk için nasıl kullanabiliriz diye bir referandum yapmıştık daha önce de. Bu anlayışı bütün Türkiye’de yaygınlaşması ülkemizin daha yaşanabilir bir hal almasını sağlayacaktır” ifadelerini kullandı. 

BİRLİK İFADESİ YETMEZ TAKİP EDİLMESİ GEREKİR

Gazetecilerin sorduğu “Adalet ve Kalkınma Partisi Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın birlik çağrısı hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusuna da cevap veren CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, “Bizim Aydın’da malum firmanın otomobil fabrikasını Aydın’a kazandıralım diye bir çağrımız zaten olmuştu. Aydın’ın 8 milletvekili birlikte gidelim ve bakanlıkla, hükümet ile temas edelim, siz de buna  destek verin diye çağrıda bulunmuştuk. Bu çağrıya arzu ettiğimiz cevabı alamadık. Yeterli desteği göremedik ama bunun ardından Sayın Savaş’ın o açıklamasıyla en azından bu noktaya gelmiş olması sevindiricidir. Önemli olan Aydın’a hizmet konusunda halka sorarak, halkın ihtiyacı olan hizmetlerle buluşmaktır. Yerel yönetimlerimiz bu konuda gerçekten çok ciddi çabalar harcıyorlar. Ben Aydın’a hizmet etmeliyim diyorsanız bu çalışmalara destek vermelisiniz. Bu noktada birlik ifadesi yetmez bunun ileri ki süreçlerde samimiyetle takip edilmesi gerekir” dedi.

Yapılan çalışmanın katılımcı demokrasinin bir örneği olduğunu dile getiren CHP Milletvekili Süleyman Bülbül ise “Belediye başkanlarımızı bu değerli çalışmaları için teşekkür ediyoruz. Katılımcı demokrasinin bir örneğidir bu yapılan çalışmalar. Halkın taleplerini sandıkta görüyorlar ve çözüyorlar. Bu nedenle doğrudan ve katılımcı yerel yönetim için bir örnek teşkil etmektedir. Her zaman milletvekilleri olarak belediye başkanlarımızla beraber halk ile birlikte olduğumuzu da yine buradan ifade ediyoruz” diye vurguladı.


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.