“Aydın, sağlık reformlarından payına düşeni almıştır”

“Aydın, sağlık reformlarından payına düşeni almıştır”

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, “Ülkemizde gerçekleşen sağlık reformlarından Aydın ilimiz de payına düşeni almış, sağlık alanında kaliteli ve etkin bir yapıya ulaşmıştır.” dedi.

A+A-

Vali Aksoy, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Aksoy mesajında, sağlıkçıların, dünyanın en zor işi yaptığını işaret ederek, Covid-19 pandemisi ile mücadele eden sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı tebrik ettiğini bildirdi.

Ülkelerin gelişmişlik düzeyinin en temel göstergelerinden birisinin sağlık hizmetlerinde ulaşılan nokta olduğuna vurgu yapan Aksoy, şöyle devam etti:
“İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ve toplumun önemli hedeflerinden biridir. Bu nedenle hekimlik mesleği her zaman kutsal, saygın ve onurlu bir meslek olarak görülmüştür. İnsanların vazgeçemeyeceği temel hak olan sağlıklı hayat, nitelikli bir toplumun en önemli şartıdır. Sosyal devletin en önemli özelliklerinden birisi de tüm vatandaşlarına yeterli ve zamanında sağlık hizmeti verebilmesidir. Bu insan ve insan hayatına verilen önemin bir göstergesidir.”

“VATANDAŞLARIMIZA MODERN BİR SAĞLIK HİZMETİ SUNULMAKTADIR”
Sağlıklı bir toplumun meydana gelmesi için sağlıklı bireyler yetiştirmek gerektiğinin altını çizen Aksoy, “Ülkemizde son yıllarda yapılan çalışmalarla birlikte sağlık sektöründe çok önemli gelişmeler yaşanmış, bu gelişmelere bağlı olarak vatandaşlarımıza sunulan hizmet kalitesi de yükselmiştir. Devletimiz, tüm ülkeyi kuşatan sağlık yatırımlarıyla vatandaşlarımızın sağlık ihtiyaçlarına vatandaş odaklı ve kaliteli hizmet anlayışıyla cevap vermektedir. Ülkemizde gerçekleşen sağlık reformlarından Aydın ilimiz de payına düşeni almış, sağlık alanında kaliteli ve etkin bir yapıya ulaşmıştır. Uluslararası ölçekte donatılmış sağlık kuruluşları, iyi yetişmiş seçkin hekimleri ve sağlık çalışanları vatandaşlarımıza modern bir sağlık hizmeti sunmaktadırlar.” açıklamasında bulundu.

ŞEHİR HASTANESİNİ ÖRNEK GÖSTERDİ
Mesajının son bölümünde Aydın’daki sağlık yatırımlarından söz eden Aksoy, “İlimizde gerek özel, gerekse devlet eliyle yapılmış ve yapılmakta olan hastanelerimiz çağın ihtiyaçlarını karşılayabilecek ölçek ve kalitede olup, vatandaşlarımıza daha iyi bir hizmet sunabilmek için yeni yatırımlara her geçen gün bir yenisi eklenmektedir. Mevcut bulunan tıp fakültemiz, modern araç ve gereçlerle donatılmış hastanelerimiz, ilimizde sağlık alanında önemli bir aşama kat etmiştir. İnşaatına başlanan 950 yatak kapasiteli Aydın Şehir Hastanemiz de hizmete girdiğinde vatandaşımıza sunulan sağlık hizmeti daha üst noktalara taşınmış olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.