Bu kapsamda seminere, Meclis Başkanı Hakkı Gözlüklü, Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Maraş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ufuk Dursun, Mehmet Tuncer, Yönetim Kurulu Üyeleri Merve Alpargun Altıntaş, Betül Pirinç Yıldız, Oral Erbay, Halil Canatan, Meclis Üyeleri Sermin Kırıcı, Dicle Gümdeş, Tijen Akoğlu, Sinan Yılmaz, Nazmi Aksoy, Aydın Çondur, Oktay Çetiner, Mürsel Demirci, Nilay Turan ve Efe Dereli ile Genel Sekreterimiz Kerem Öden katılım sağladı.

aydin-sanayi-odasi-seminere-katildi-477840-4d967dadca9a682f4cd5f8639ae8d944.jpg

Seminerde; TOBB’un kurumsal yapısı ve faaliyetleri, karar alma sürecinde TOBB’nin rolü, protokol kuralları, Türkiye ekonomisindeki gelişmeler, yeşil dönüşüm, küresel gelişmeler ve Türkiye, ekonomide görünüm insan 2.0 ,TOBB ETÜ ve Üniversitenin Teknoloji Merkezi programları, Tepav , iş hayatında iletişim, TTM ,TMO - TOBBLİDAŞ / TÜRİB / MERKEZ ÜPAK , KGF , TOBB UYUM TOBB Tahkim, MEYBEM konularında bilgilendirme gerçekleştirildi.

aydin-sanayi-odasi-seminere-katildi-477840-320311b6d62a5ef1492d96dcc756b3bf.jpg

Sayan’dan Aydın’daki et fiyatıyla ilgili çarpıcı çıkış Sayan’dan Aydın’daki et fiyatıyla ilgili çarpıcı çıkış

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, seminerde yaptığı konuşmada, meclis üyeleri için düzenlenen eğitimlerin amacına işaret ederek, “Sizler şehrinizin, sektörünüzün seçilmiş temsilcilerisiniz, kanaat önderisiniz. Hiçbirinizi ben atamadım. Türkiye’nin en demokratik kurumundasınız. Kültürümüzde hiç bilenle, bilmeyen bir olur mu diye güzel bir söz var. Sizler kanaat önderi olarak bilme durumunda olan kişilersiniz. Önce kendi kurumunuzu yetki ve görevlerini, icraatlarını iyi öğrenmeniz gerekiyor” ifadelerini kullandı.
Meclis üyelerine, oda üyelerinin ve sektörlerinin hak ve hukukunu koruma görevi verildiğini, bunun da ancak üyelerin sıkıntılarını yakından takip edip, icra makamları ile bunların çözümü noktasında lobi yapmakla mümkün olacağını belirten Hisarcıklıoğlu, “Aynı görüşte olmanız da şart değil ama şehrinizin yöneticileriyle, belediye başkanı, vali, kaymakam kim varsa iyi geçinmeniz iyi diyalog kurmanız gerekiyor” diye konuştu.
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu meclis üyelerine hitabında, birlik ve beraberliğin önemi üzerinde dururken, “Birbirinizi ötekileştirmeyin. Farklı düşünenleri anlayın. Allah hepimizi ayrı ayrı yaratmış. Hepimiz farklı düşüneceğiz. Sonra ortak fikirlerde bir araya geleceğiz. Birbirinizi severseniz mutlu olursunuz” ifadesi ile konuşmasını tamamladı.

Kaynak: Haber Merkezi