Havaların bir anda ısındığı Aydın’da, son haftalarda mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak hava ile ilgili Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 6 ila 8 derece üzerine çıkması bekleniyor. Konu ile ilgili Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre hava sıcaklıklarının il genelinde 44 derecelere ulaşacağı tahmin ediliyor.

SICAKLARA KARŞI TEDBİRLİ OLUN!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Aydın’da 18 Haziran Salı günü hava sıcaklığı en düşük 25, en yüksek 43 derece olacak. 19 Haziran Çarşamba günü hava sıcaklığı en düşük 26, en yüksek 44 derece olacak. 20 Haziran Perşembe günü hava sıcaklığı en düşük 26, en yüksek 44 derece olacak. 21 Haziran Cuma günü hava sıcaklığı en düşük 25, en yüksek 44 derece olacak.

Aydın’ın gözde mekanı KPSS'de soruldu Aydın’ın gözde mekanı KPSS'de soruldu

Hafta sonuna kadar etkisini sürdürmesi beklenen sıcak hava dalgası nedeniyle öğle saatleri olan 11.00 ile 16.00 saatleri arasında başta yaşlılar olmak üzere çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarılar yapıldı.

Kaynak: İHA