Aydın’a yatırım teşviği yok! 

Aydın’a yatırım teşviği yok! 

Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı ile SEGE’de bir alt bölge desteğinden yararlanabilecek ilçe sayısında artışa gidildi.

A+A-

Toplamda 263'ten 337'ye çıkartılan listeye 39 ilden toplam 74 ilçe eklenirken Aydın’dan hiçbir ilçe yer almadı. İllerarası gelişmişlik farklarının ortadan kaldırılarak illerin görece daha az gelişmiş ilçelerinin kalkındırılması amacıyla 39 ilin 74 ilçesinin daha bir alt bölge desteğinden yararlandırılmasına karar verildi. Aydın’ın komşu ili olan Güney Ege illeri arasındaki Denizli’den 4, Muğla’dansa 1 ilçenin eklendiği listeye, Aydın’dan hiçbir ilçe dahil edilmedi.  

AMAÇ HIZLI KALKINDIRMA
Aydın’dan hiçbir ilçenin eklenmediği ancak Ege Bölgesi’nde İzmir’den 1, Manisa’dansa 4 ilçenin dahil edildiği liste düzenlemesiyle 6 bölgeli teşvik sisteminde bağlı olduğu ilin gelişmişlik seviyesine kıyasla daha az gelişmiş durumda olan ilçeler bir alt bölge desteğinden, bu ilçelerin OSB'leri ise iki alt bölge desteğinden yararlanacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye'nin topyekun kalkınması amacıyla kullandığı bu destek modeliyle il içindeki ve iller arasındaki gelişmişlik farklarını ortadan kaldırmayı, az gelişmiş bölgeleri daha hızlı kalkındırmayı amaçlıyor.

1be275dd-ac40-47fd-b20b-e7c45a36bc7a.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.