Aydın’da balıkçılardan büyük tepki

Aydın’da balıkçılardan büyük tepki
 Muhabir
Söke'de Aydın Bölgesi Su Ürünleri Kooperatifler Birliği'ne bağlı 12 su ürünleri kooperatifinin bir araya gelerek sıkıntıları dile getirmesinin ardından çözüm beklenirken, tüm ortakların av araçlarını gölden çıkarmasının istendiği öğrenildi.

Aydın Hedef Gazetesi Muhabiri Musa Ölmez'in haberine göre; Su ürünleri kooperatifi başkan ve yöneticilerinin katıldığı basın açıklamasında, kiralama ihalesi, kamu kurumlarının koordinasyonsuzlukları ve yönetişim eksikleri sebebiyle ortaya çıkan birçok sıkıntı aktarılmıştı. Ayrıca balıkçı tekneleri ve malzemelerinin karaya çıkarılacak olması, tepkilerin odağında yer almıştı.

aydinda-balikcilar-magdur-edildi-470493-3c3d1a19ecc67203e22741c63051bdd2.jpeg

ŞOK EDEN TEBLİGAT!
Basın açıklaması sonrasında çözüm beklenirken, Aydın İl Tarım Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Edip Yağan ve denetim personeli, Serçin Mahallesi'nde bulunan, Türkiye'nin en büyük 5 kooperatifinden biri olan, 310 ortaklı S.S. Serçin Su Ürünleri Kooperatifi'ni ziyaret etti. Tuzburgazı Doğanbey Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Serdar Sarıkurt ve Aydın Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Özgür Atacan ile de görüşen denetim ekibi, kiralama işlemlerinin gerçekleşmemesi nedeniyle tüm ortakların av araçlarının gölden çıkarılması yönünde tebligat yaptı.

aydinda-balikcilar-magdur-edildi-470493-12f95768337f727d11f0c134e4c94524.jpeg

"SU ÜRÜNLERİ KOOPERATİFLERİNE ZULÜM YAPILIYOR"
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Atacan, imza atılan uygulamaların, balıkçılıkla geçimini sağlayan köylülerin mağduriyetine yol açtığını dile getirdi. Kooperatifçiliğe darbe vuran uygulamaların devlet eliyle gerçekleştiği söyleyen Atacan, balıkçıların ve kooperatif üyelerinin zor duruma düştüğünü ifade etti. Atacan, "Aydın ilinde balıkçılara ve su ürünleri kooperatiflerine zulüm yapılıyor. Kiralamayı yapamayan Tarım Bakanlığının Aydın İl Tarım Müdürlüğü yetmiyormuş gibi şimdi bölge halkının ekonomisine ülkenin milli serveti olan balıkçılık ekonomisine katkı sağlamak yerine durdurmaya çalışıyorlar" diyerek tepkisini dile getirdi.

aydinda-balikcilar-magdur-edildi-470493-e05f8ed8bbf81786dd52cf1a59904634.jpeg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.