(BURHAN CEYHAN) Aydın'ın Efeler İlçesinde şehir içi yolcu taşımacılığı yapan bir otobüsün şoförü yolcusu tarafından bıçaklandı.
Dehşet anları saniye saniye güvenlik kameralarına yansırken, şoförü bıçaklayan şüpheli olaydan sonra kaçtı.
Olay saat 00 :30 sıralarında Efeler ASTİM'de meydana geldi. Aydın Otogarı'ndan Efeler ASTİM güzergahına şehir içinde yolcu taşıyan Nizamettin Kanşıray yönetimindeki şehir içi otobüsü Orta Mahalleden aldığı yolcu ile ASTİM’e doğru yol aldı. ASTİM’de tüm yolcular indikten sonra kalan bir yolcu ile şoför arasında henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Çıkan tartışma sonrasında yolcu şoför Kanşıray’a vurmaya başladı. Bu sırada otobüsü durduran şoförle yolcu arasında kıyasıya kavga başladı. Yolcu şoförü ellerinden ve göğsünden olmak üzere 3 yerinden bıçakladı.
YARDIMA TEMİZLİK İŞÇİLERİ KOŞTU
Otobüs şoförü ile bir yolcunun kavga ettiğini gören Efeler Belediyesine temizlik işçilerinden olan 2 kişi otobüse doğru yöneldi. Bu sırada şoförün bir fırsatını bularak kapıyı açmasıyla işçiler içeri girdi ancak şoförü bıçaklayan yolcu kaçtı. Temizlik işçilerinin de yardımıyla sağlık ekipleri ve polise haber verildi. Ambulans yolda gelerek yaralı Nizamettin Kanşıray’ı Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesine kaldırdı. Şoförün hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenilirken, polis kaçan şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.
Aydın Şehiriçi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Okan Yalçın’da olayı kınayarak, yaralı şoförün yardımına koşan ve hayatını kurtaran temizlik işçilerine teşekkür etti.

otobus-soforune-bicakli-saldiri-guvenlik-kamerasinda-88346-1ed1ab1b76eea23e6209997e62c755f6.jpgotobus-soforune-bicakli-saldiri-guvenlik-kamerasinda-88346-6b09cae4e60f3f559cbd93bceb21ce99.jpg


Kaynak: BURHAN CEYHAN