Aydın Büyükşehir Belediyesi'nden vatandaşlara aşure ikramı Aydın Büyükşehir Belediyesi'nden vatandaşlara aşure ikramı

Alanında uzman isimlerin koordinatörlüğünde gerçekleştirilen eğitimlerde, deprem anında yapılması gerekenler, yangınların çıkış nedenleri, çeşitleri ve yangına müdahale yöntemleri hakkında detaylı bilgiler verildi. Aydın Ticaret Borsası, AYTB Laboratuvar Hizmetleri A.Ş. ile özel bir laboratuvarın personelinin katıldığı eğitimde, uzmanlar tarafından yangın ve deprem gibi acil durumlarda etkili ve hızlı müdahale stratejileri konusunda katılımcılar aydınlatıldı. 

A W240941 03

ÖNEMLİ BİLGİLER VERİLDİ
Uzmanlar, tatbikat sırasında katılımcılara yangın söndürme cihazlarının doğru kullanımını öğreterek acil durum ekipmanlarının etkin kullanımı ile acil çıkış güvenliği gibi kritik konuları kapsamlı şekilde anlattı. Bunun yanı sıra, yangın anında ve sonrasında yapılması gerekenler hakkında katılımcılara önemli bilgiler aktarıldı. 

A W240941 01
 
ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER İRDELENDİ
Deprem tatbikatında katılımcılara bina içindeki güvenli alanların belirlenmesi, deprem anında doğru davranış biçimleri ve hızlı tahliye yöntemleri öğretildi. Ayrıca eğitim sürecinde deprem çantası hazırlama ve acil durum planları oluşturma gibi konular değerlendirildi. Katılımcılar, muhtemel bir deprem anında alınması gereken önlemleri gerçekleştirilen tatbikat ile deneyimleme imkanı yakaladı. 

A W240941 02
 
HAZIRLIKLI OLMANIN ÖNEMİNE İŞARET ETTİ
Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Acil durumlara karşı her zaman hazırlıklı olmanın önemini vurgulamak istiyoruz. Gerçekleştirdiğimiz bu eğitim ve tatbikat, sadece iş yerinde güvenli bir çalışma ortamı oluşturma adımı değil, aynı zamanda toplumsal sorumluluk bilincimizin artırılması açısından da son derece kıymetlidir" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI