Aydın’da eğitimin kalitesi yükseltilecek

Aydın’da eğitimin kalitesi yükseltilecek

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü, eğitimin kalitesini artırma amacı doğrultusunda geniş çaplı çalışmalar için düğmeye bastı. Bir dizi tedbiri kapsayan çalışmalar sayesinde Aydın’da eğitim kalitesinin eski yıllarda olduğu gibi artırılması hedefleniyor. 

A+A-

MURAT TAN - Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’in, 2019-2020 eğitim-öğretim yılı öncesinde Aydın’daki eğitim kalitesini artırmak için çalışma başlattıklarını açıklamasının ardından Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş’un öncülüğünde il genelinde bir dizi uygulamanın hayata geçirilmesi için düğmeye basıldı. Köşk’te yapılan toplantıda bir araya gelen Aydın İl Milli Eğitim Müdür Okumuş ile 17 ilçenin Milli Eğitim Müdürü, önümüzdeki süreçte uygulanacak yol haritasını masaya yatırdılar. 

YOL HARİTASI HAZIR 

Liseler Geçiş Sistemi’nde (LGS) 2018 yılında 15. sırada yer alan Aydın’ın, 2019 yılında 28 puan gerileyerek 43. sırada yer alması, ilde eğitimdeki başarısızlığın nedenlerinin sorgulanmasına yol açtı. Vali Köşger, geçtiğimiz süreçteki açıklamalarında soruna çözüm bulmak için düğmeye bastıklarını belirtirken 2019-2020 eğitim-öğretim yılı öncesinde başlayan akademik çalışmalar çerçevesinde belirlenen bir dizi tedbir için Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü harekete geçti. Bu kapsamda, ilk olarak Köşk İlçe Milli Eğitim Müdürü Selim Karataş’ın ev sahipliğinde yapılan toplantıda, ilçelerin LGS sınavındaki başarı oranları, geçmiş yıllara dönük kıyaslarla ayrıntılı olarak ele alındı.  İlçe müdürlerinin hazırladıkları raporlara dönük istişarelerin de yapıldığı toplantıda, akademik çalışma sonucu hazırlanan yol haritası da görüşüldü. 

2020’DE DAHA İYİ BİR SEVİYEYE ULAŞILACAK

Hatırlanacağı üzere Aydın Valisi Köşger, eğitim-öğretim yılı öncesinde yaptığı açıklamalarda, Aydın’da eğitimin kalitesini artırmak için bir dizi tedbirlerin hayata geçirileceğini belirterek, “Göreceksiniz önümüzdeki yıl Aydın’da çok daha iyi bir eğitim seviyesini yakalamış olacağız. Aydın eğitimde birazcık ivme kaybetti. Buna yönelik yoğun bir çalışma yürütüyoruz” ifadelerini kullanmıştı. 


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.