Aydın'da ekonomi zirvesi

Aydın'da ekonomi zirvesi

Aydın Oda ve Borsalar Güçbirliği toplantısı Aydın Ticaret Odası ev sahipliğinde yapıldı.

A+A-

Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, organize sanayi varlığının önemli olduğunu fakat her şeyin içine sığmasının mümkün olmadığını belirterek küçük ve orta ölçekli işletmeler için uygun alanların oluşturulması gerektiğini söyledi.

Nazilli Ticaret Odasının ev sahipliğinde yapılan önceki toplantının devamı niteliğindeki organizasyona Aydın bölgesindeki oda ve borsaların yönetim kurulu ve meclis başkanları ile oda temsilcileri katıldı. 
Aydın, Nazilli, Kuşadası, Söke ve Didim Ticaret Odaları ile Ticaret Borsalarının katıldığı toplantıda oda temsilcileri ilçe ve bölgelerindeki ekonomik sorunları ve bu bağlamda yapılması gereken yatırımları anlattılar. Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken’in başkanlığında gerçekleşen toplantıda; bölgede yapılması gereken proje ve yatırımlar hakkında ilçe ayrımı yapılmadan güç birliği içinde hareket edilmesi kararlaştırıldı. 
SANAYİ VE TİCARET ALANLARINA İHTİYACIMIZ VAR
Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan; “Nazilli ve bölgesindeki ilçelerde sanayi ve ticaret alanı ihtiyacı var. Her platformda bu konuyu dile getiriyoruz. Sonuç alıncaya kadar da anlatmaya devam edeceğiz. Kalkınmak ülke olarak zenginleşmek istiyorsak üretmeli ve ihracat yapmalıyız. Bu bölge üretim yapmak için ülkenin en avantajlı yerlerinden birisi olmasına rağmen bir türlü istenilen hamleyi yapamadı” dedi. 
Karayolunun üstü zeytinlik, altı tarım arazisi olunca kendi sermayeleri ile yatırım yapacak yer bulamadıklarından yakınan Arslan, “Organize sanayilerin varlığı önemli ancak her şeyi OSB alanı içine sığdıramazsınız. Küçük ve orta ölçekli işletmeler için uygun alanlar yaratmak zorundayız. Bundan başka incir, zeytin, kestane, çilek gibi yerli ürünlerimizi işleyen ve ihracata hazırlayan işletmelerimiz dağınık olarak faaliyet gösteriyor. Bu işletmelerimizi bir araya getirecek, ortak giderlerini en aza indirerek verimliliklerini arttıracak, ihracat yapar hale getirecek ortak bir alana ihtiyacımız var. Ayrıca Aydın-Denizli Karayolu Nazilli şehir içi geçişi trafiği çekilmez bir hal almıştır. Öncelikle çevre yolu daha sonra da Aydın-Denizli Otobanının çok acil yapılması gerekiyor. ” diye konuştu.
Başkanların konuşmalarından sonra; Nazilli Uzun Yaşam Köyü Tanıtım Filmi salonda bulunan oda temsilcilerine izlettirildi ve alkış aldı.   
Toplantı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

nazillide-ekonomi-zirvesi-128735-9d175b99d46edab5039c095ce9390d1b.jpgnazillide-ekonomi-zirvesi-128735-2707c9773aa27f4a547f114814f07a0d.jpeg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.