Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde il genelinde gıda satış ve toplu tüketim yerleri ile üretim yerlerine yapılan denetimler aralıksız devam ediyor. Bu çerçevede sahaya inen Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, gıda üretimi ve satışı yapılan işletmelerde gerçekleştirdikleri denetimlerini aralıksız sürdürüyor. 

Aydın'daki pamuk üreticileri dikkat! O zararlılar tarlalarda görüldü! Aydın'daki pamuk üreticileri dikkat! O zararlılar tarlalarda görüldü!

A W238153 01

İDARİ YAPTIRIM UYGULANIYOR
Denetimlerde yapılan hijyen kontrollerinin yanı sıra kızartmalarda kullanılan yağlara yönelik de kontroller yapılırken, mevzuata uygun davranmayan işletmelere de idari yaptırımlar uygulanıyor. 

HAZİRAN AYI VERİLERİ
Bu çerçevede Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü haziran ayı verileri de belli oldu. Verilere göre Söke’de haziran ayında 21 adet gıda satış yeri, 88 adet toplu tüketim yeri olmak üzere toplam 109 işletme, gıda mevzuatı açısından denetlendi. Yapılan denetimlerde 4 iş yerinden gıda numunesi alınırken, 8 iş yerinde de gıda muayeneleri yapıldı.

Kaynak: İHA