Vali Canbolat, konuya ilişkin açıklamasında, "Didim'deki Akyeniköy Mahallesi'ndeki Dalyan bölgesinde çıkan yangına müdahale için gelen Türk Hava Kurumu'na ait bir uçak Bafa Gölü'nden su doldururken düştü. İçinde bulunan pilotlar uçağın üzerine çıktılar. Biraz önce oradaki Milas'a ait karakolun teknesi marifetiyle alındılar. Genel durumları iyi görünüyor. İki pilot ve 1 memur görevli uçakta" dedi. 

Whatsapp Image 2024 06 14 At 19.36.43

"ALLAH'A ÇOK ŞÜKÜR ÖLÜM OLMADI"

Olayla ilgili ilk bilgilerin bu yönde olduğunu anlatan Canbolat, Muğla Valiliğinin daha detaylı açıklama yapacağını belirtti. Uçaktaki mürettebatı teknesiyle kurtaran Yalçın Kocakaya da şunları kaydetti: "Uçağın düştüğünü görür görmez oğlum ve kardeşimle birlikte bizim gezi teknemizi alıp olay yerine gittik. Sonuçta bizim ormanlarımız yanmasın diye mücadele eden insanlar. Biz de onların canları için mücadele etmeliyiz. Suyu bildiğimiz için elimizden geldiği kadarıyla onları çıkardık getirdik. Allah'a çok şükür ölüm olmadı. İnşallah bir daha böyle bir şey yaşanmaz"

Whatsapp Image 2024 06 14 At 19.36.01

Söke’de bir çocuğun üstüne kapı devrilmişti! Mağdur çocuğun babası konuştu Söke’de bir çocuğun üstüne kapı devrilmişti! Mağdur çocuğun babası konuştu

Öte yandan kurtarılma anlarına ilişkin görüntüler cep telefonuyla kaydedildi. Görüntülerde Kocakaya'nın suya atlayarak iple tekneyi yanaştırdığı ardından görevlilerin tekneye bindiği anlar yer aldı.

A W228182 08

Muhabir: Musa Ölmez