(MURAT TAN) AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz, yerel seçimlerle ilgili değerlendirmede bulundu. Açıklamasında Aydınlıların kararına saygı duyduklarını belirten Yavuz, seçilen tüm belediye başkanlarına görevlerinde başarılar diledi. Aydın’da seçim süreci boyunca gece gündüz demeden çalıştıklarını ancak istediklerini sonuçları elde edemediklerini söyleyen Yavuz, “Demek ki kendimizi ifade edememişiz. Aydınımız için hayallerimizi anlatamamışız” dedi.

“HER SONUÇTA BİR HAYIR VARDIR”

Seçim sonuçlarının Aydın’da beklenildiği gibi olmamasını da değerlendiren Yavuz, milletin iradesine saygı duyduklarını belirtti. Yavuz yaptığı açıklamada, “Efeler diyarı Aydınımızı tüm ilçelerimiz ile birlikte AK belediyeler kervanına katabilmek için milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız, ilçe belediye başkan adaylarımız ve tüm teşkilatlarımız ile birlikte gece gündüz demeden çalışarak seçim kampanyamızı yürüttük. Fakat demek ki kendimizi ifade edememişiz. Aydınımız için hayallerimizi anlatamamışız. Sonuçların Aydınımız için hayırlı olmasını temenni ediyorum. AK Parti milletvekilleri olarak bizler Aydınımıza değer katmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

“AK PARTİ YENİ BİR ZAFER ELDE ETTİ”

Seçim sonuçlarıyla ilgili değerlendirmesinde, seçilen tüm belediye başkanlarının görev süreleri içinde hizmetlerini yüz akıyla tamamlamalarını temenni eden Yavuz, “Seçim sonuçlarına baktığımızda Aydın’da alınan sonuçlar hemşehrilerimizin kararıdır. Saygı duyuyoruz. Ülke genelinde Cumhur İttifakı'nın zaferi ülkemizin bekası için önemlidir. Milletimiz ülkemizin bekasına bir kez daha sahip çıkmıştır. 2002’den bu yana her seçimde olduğu gibi 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimlerini de birinci parti olarak tamamlayan AK Parti yeni bir zafer elde etti. Milletimiz Başkan Erdoğan’a olan güvenini, sevgisini bir kez daha göstererek partimize sahip çıkmıştır” diye konuştu.

“2023 HEDEFLERİNE EMİN ADIMLARLA İLERLEYECEĞİZ”

Aydın’da her ne kadar istedikleri sonuçlar elde edilmese de ülke genelinde Cumhur İttifakı’nın 733 belediyeyi kazandığını söyleyen Yavuz, “Ülkemiz genelinde 16 Büyükşehir, 24 İl ve 536 ilçe ile toplam da 576 belediye, AK Partili belediyeler kervanına girmiştir. Ülkemizin ve şehirlerimizin bekası için birlikte yol yürüdüğümüz Milliyetçi Hareket Partisi de ülkemiz genelinde 157 belediyeyi kazanmıştır. Ülkemiz genelinde 733 belediyeyi kazanan Cumhur İttifakı yüzde 51, yüzde 68 ile 24 Haziran seçimlerinde olduğu gibi bir kez daha kazanan taraf olmuştur” dedi. Yerel seçimlerin artık geride kaldığını, AK Parti icraatlarının hem Aydın’da hem de ülke genelinde hız kesmeden devam edeceğini belirten Yavuz, ekonomiden, savunma sanayisine kadar yatırımlarla ülke olarak 2023 hedefine emin adımlarla ilerlemeye devam edileceğini de söyledi.

“EKONOMİK REFORMLAR HAYATA GEÇİRİLECEK”

Açıklamasında ekonomi vurgusunda bulunan Yavuz, “Başkan Erdoğan’ın balkon konuşmasında ifade ettiği gibi, Türkiye olarak kendi hedeflerimiz doğrultusunda oluşturduğumuz güçlü ekonomi programını dikkatle hayata geçireceğiz. Artık bizim için ekonomide reformların hayata geçirileceği, büyük ve güçlü Türkiye hedefine tavizsiz şekilde odaklanacağımız uzun bir dönem var. Bölgemizde yaşanan istikrarsızlıkların ülkemizde oluşturduğu tehditleri, hem diplomasi kanallarını hem askeri gücümüzü kullanarak ortadan kaldırmaya devam edeceğiz. Ülkemizi ve bölgemizi bir huzur adası haline getirmek için, terör örgütlerinin kökünü kurutuncaya kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.


Kaynak: MURAT TAN