Nazilli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden yapılan konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Altı aylık yaşa kadar olan tüm sahipli kedi ve köpeklerin kayıt altına alınması işlemleri müdürlüğümüzde kesintisiz olarak sürdürülmektedir. Bu şekilde talebi olan vatandaşlarımız mesai saatleri dahilinde, sahibi olduğu kedi ve köpeğini de getirerek mikroçip ile kayıt işlemini yaptırabilirler" ifadeleri kullanıldı. 

A W244421 01

KUDUZ AŞISINA DİKKAT ÇEKİLDİ
Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi: "Veteriner hekimlerimizin uygun görmesi halinde kuduz aşısı da aynı anda uygulanabilmektedir. Vatandaşlar, kayıt işlemleri için mesai saatleri içerisinde müdürlüğe başvurabilir ve beraberinde getirdikleri kedi ve köpeklerine mikroçip taktırarak kayıt yaptırabilirler. Ayrıca, veteriner hekimlerin uygun görmesi durumunda kuduz aşısı da aynı anda yapılabilmektedir."

A W244421 02

Aydın'ın 8 İlçesinde Elektrikler Kesilecek!: 16 Temmuz 2024 Aydın'da Elektrik Kesintisi Aydın'ın 8 İlçesinde Elektrikler Kesilecek!: 16 Temmuz 2024 Aydın'da Elektrik Kesintisi

Öte yandan kuduz aşılarının her yıl tekrarlanması gerektiği hatırlatılırken, bu işlemin de müdürlükte yaptırılabileceği belirtildi.

A W244421 04

Kaynak: İHA