Ticaret Bakanlığı, berber, kuaför ve güzellik salonlarının ülke genelinde haftanın bir günü kapalı olması uygulamasının bugün itibarıyla yürürlüğe girdiğini ifade etti. Aydın Berberler Kuaförler Ve Güzellik Salonları Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serhan Avşar, Aydın Valiliği ile yapmış oldukları toplantıda Aydın’daki işletmelerin bu uygulama kapsamında Pazar günü kapalı olacağına karar verildiğini ifade etti. 

“BELİRLİ SAATLER ARASINDA İZİN VERİLECEKTİR”
Başkan Avşar, konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamasında, “Berber, Kuaför ve Güzellik Salonlarının, Türkiye genelinde, haftanın bir günü kapalı olması, Uygulaması 1 Temmuz 2024 tarihi itibarıyla uygulanılmaya başlanacaktır. Aydın Valiliğimiz tarafından birçok faktör göz önüne alınarak, çalışmalar yürütülmüş ve kapalı olacağımız gün, Pazar günü olarak belirlenmiştir. Ticaret Bakanlığımız, Ticaret İl Müdürlükleri eliyle denetimleri yapacak ve aksi durumlarda yaptırım uygulanması gündeme gelecektir. Odamız sektörel yapı, müşteri tercih ve ihtiyaçları göz önünde bulundurarak, düğünlerin pazar günlerinde yapılması sebebiyle, önceden odamıza haber verilmek şartıyla, gelin ve damadın saç bakım, makyaj, cilt bakım ve benzeri güzellik hizmetlerini alabilmesi için Pazar günü belirli saatler arasında işletmelerin açık kalmasına izin verecektir” dedi.

CHP’li Karakoz “Sokak hayvanların öldürülmesine oyum hayır!” CHP’li Karakoz “Sokak hayvanların öldürülmesine oyum hayır!”

Whatsapp Image 2024 07 01 At 18.36.59

“RANDEVU SİSTEMİNE ÖNEM VERİLMELİ”
Kararın bu hafta Pazar günü uygulanacak olduğunu belirten Avşar, “Odamızın üyelerinin özellikle düğün hizmetlerinde, randevu sistemine önem vermesi ve düzenli randevu kaydını tutması artık daha önemli hale gelecektir. Ticaret Bakanlığı tarafından, cezayı müeyyide uygulanmaması için, berber, kuaför ve güzellik salonlarının Pazar gününe verilecek, düğün hizmetleri randevularını, önceden odamıza haber vermesini ve bu hususa dikkat etmesini önemle rica ediyorum.  Alınan ve önümüzdeki Pazar Gününden itibaren, uygulanmaya başlanacak, tatil kararının, berber kuaför ve güzellik salonları işletmecisi, üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Seval Selvi