DSİ'den açıklama! "Derin üzüntü duyuyoruz" DSİ'den açıklama! "Derin üzüntü duyuyoruz"

 Aydın Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde personeller, bitki sağlığı ile ilgili konularda arazide periyodik kontrollerini sürdürüyor. Bu çerçevede sahaya inen Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, monitör tuzakların haftalık sayımlarını yaptı. Diğer yandan da bahçe kontrolleri gerçekleştirildi. 

A W240428 01

ZARARLI POPÜLASYONLARI İNCELENİYOR
Akdeniz meyve sineğine karşı bahçelerde de zararlı popülasyonları inceleniyor. Ekipler vuruk olgunluğa gelen meyve bahçelerinde ilaçlamanın başlatılması gerektiği çağrısı yapıyor. İlaçlamanın hasat zamanına kadar devam edilmesi gerektiğini vurgulayan ekipler, özellikle günün serin saatlerinde ilaçlama yapılması uyarısında bulunuyor. 

A W240428 02
 
MÜCADELE ÇAĞRISI  
Konu ile ilgili Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Değerli üreticiler, Akdeniz meyve sineğinin vuruk yapma olgunluğuna gelmiş konukçusu olan meyve bahçelerinde (Şeftali, nektarin, kayısı, erik, ayva, elma, armut, Trabzon hurması, nar) ruhsatlı bitki koruma ürünleriyle biyoteknik veya kimyasal mücadele (Kısmi dal ilaçlaması) yapılmalı ve hasada kadar devam edilmelidir” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI