Aydın’da trafik güvenliğinin artırılmasına yönelik çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. 2024 yılı haziran ayı içerisinde yapılan denetimlerde toplam 148 bin 755 araç kontrolden geçirildi. Trafik kurallarına uymadığı tespit edilen 28 bin 631 araca işlem yapıldı.  

TSK Söke’deki yangın için helikopter kaldırdı TSK Söke’deki yangın için helikopter kaldırdı

911 TRAFİK KAZASI MEYDANA GELDİ
Konu ile ilgili Aydın Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2024 yılı Haziran ayı içerisinde toplam 148 bin 755 araç kontrol edilmiş, 28 bin 631 araca işlem yapılmıştır. Alınan önlemlere rağmen, trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2024 Haziran ayı içerisinde ilimiz sınırlarında toplam 351 maddi hasarlı, 557 yaralamalı ve 3 ölümlü olmak üzere toplam 911 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda toplam 781 vatandaşımız yaralanmış, 3 vatandaşımız maalesef hayatını kaybetmiştir" ifadeleri kullanıldı. 

VATANDAŞLARDAN DUYARLILIK TALEBİ
Açıklamanın devamında, şunlar kaydedildi: "Valiliğimizce, ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın da daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 112 numaralı Acil Çağrı Merkezi telefonuna ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine büyük ihtiyaç vardır."

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI