Aydın İl Jandarma Komutanlığınca Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Tim Komutanlığı, Söke İlçe Jandarma Komutanlığı, Jandarma Asayiş Komando Timleri, Orman Genel Müdürlüğü ile Doğa Koruma ve Milli Parklar personelinin katılımıyla, Söke ilçesi Doğanbey Mahallesi'nde bulunan kahvehaneler ve işletmelerdeki vatandaşlar orman yangınlarına karşı uyarıldı. 

A W242974 01

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRMELER YAPILDI
OGM ve DKMP personelleriyle birlikte cam atıklar, sigara izmaritleri ve anız yakmanın orman yangın riskini artıran en büyük etkenler olduğuna dair bilgilendirmelerde bulunan jandarma ekipleri, 31 Ekim 2024 tarihine kadar ormanlık alanlara giriş yapmanın, ormanlık alana 4 kilometreye kadar yakınlıkta ateş yakmanın kesinlikle yasak olduğunu aktardı. 

A W242974 03

BROŞÜRLER DAĞITILDI
Ekipler bu hususlarda gerekli denetim ve kontrollerin diğer tüm kurumlarca koordineli olarak aralıksız sürdürüleceğini belirtti. Orman yangınlarına karşı dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili 'her şey elimizde' mottosuyla bilgilendirmelerde bulunan ekipler, vatandaşlara el broşürleri dağıtılarak köy kahvehaneleri ve işletmelere broşürler astı.

Söke'de Yeniden Refah Partisi Pınar'a Emanet Söke'de Yeniden Refah Partisi Pınar'a Emanet

A W242974 02A W242974 04A W242974 05

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI