Aydın İl Jandarma Komutanlığı ve Nazilli İlçe Jandarma Komutanlığı organizesinde gerçeğe aykırı sağlık kurulu raporu düzenleyerek, engelli araç alım satımı, emeklilik, aylık bağlatma, bakım yardımı, özel eğitim ve istihdam gibi tanımlanmış hak ve hizmetlerden usulsüz yararlandığı tespit edilen 17 kişiye, 11 Haziran tarihinde Nazilli, İzmir, İstanbul ve Tunceli’de eş zamanlı operasyon düzenlendi. Örgüt lideri Ç.G.’nin de aralarında bulunduğu 17 şüpheli, sabah saatlerinde düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Şüpheliler, savcılıktaki ifadelerinin ardından mahkemeye sevk edildi. 

Aydın'ın o ilçesine kül yağıyor! 16 saattir duman altındalar! Aydın'ın o ilçesine kül yağıyor! 16 saattir duman altındalar!

Whatsapp Image 2024 06 15 At 00.28.39

4 ŞÜPHELİ CEZAEVİNİ BOYLADI

Bugün sabah saatlerinde hakim karşısına çıkarılan şüphelilerin mahkemesi gece saatlerine kadar devam etti. Çete lideri olduğu öğrenilen Ç.G. başta olmak üzere 4 şüpheli tutuklanırken, 2 kişi serbest bırakıldı. Diğer 11 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Mahkemece tutuklanan 4 kişi ise cezaevine sevk edildi.

Muhabir: Mine Eren