(MURAT TAN) Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, AK Parti’nin yerel seçimlerde görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerinin terk edileceği yönündeki ‘Çevreci Kampanya’ çağrısı Aydın’da yok sayıldı.
Aydın’ın Efeler ilçesinde, Adnan Menderes Bulvarı’ndaki çöp sepetleriyle Turistik Park’ın arkasında Cumhuriyet Caddesi üzerindeki kaldırım taşlarına yol boyunca şerit halinde AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş’ın görsellerinin bulunduğu ve üzerinde ‘Su Faturasına Yüzde 50 indirim! 5 yıl zam yok’ yazılı broşürlerin yapıştırılması, vatandaşların şikayetlerine neden oldu.
VATANDAŞLARIN ŞİKAYETLERİ ÜZERİNE KALDIRILDI
Şikayet üzerine Aydın Büyükşehir Belediyesi temizlik görevlileri tarafından çöp sepetleri ve kaldırım taşlarına yapıştırılan broşürler, kazıma işlemi yapılarak kaldırılmaya başlandı. Vatandaşların görüntü kirliliğine neden olduğu gerekçesiyle şikayetçi olduğu broşürlerin iki kadın tarafından çöp sepetlerine ve kaldırım taşlarına yapıştırıldığı öğrenilirken, belediye temizlik görevlileri de broşürleri yerden kazırken bir hayli zorluk yaşadı. Kaldırım taşlarına ve çöp sepetlerine broşür yapıştırılmasının doğru olmadığını söyleyen bazı vatandaşlar, siyasi partilerin tümünü Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın ‘Çevreci Kampanya’ çağrısı konusunda duyarlılığa davet etti.
“DÜZENLEME VAR RİAYET EDEN YOK”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aralık ayında partisinin genel merkezinde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda, AK Parti olarak 31 Mart 2019 seçim döneminden başlayarak gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini tamamen terk edeceklerini açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, çevrecilerin de takdirini toplayan çağrısında, seçim dönemlerinde cadde, sokak, elektrik direkleri ve parti binalarına varıncaya kadar her yerin parti bayrakları, afiş ve pankartlarla donatıldığını ve bununla ilgili bir düzenlemenin de yapıldığını hatırlatmış, düzenlemeye rağmen kimsenin buna uymadığını vurgulamıştı.

whatsapp-image-2019-03-05-at-22-38-31.jpegwhatsapp-image-2019-03-05-at-22-38-12.jpegwhatsapp-image-2019-03-05-at-22-38-20.jpeg

Kaynak: MURAT TAN