Aydın'da inşaat sektörü ile uğraşan ve son dört yıldır konteyner imalatı gerçekleştiren Hayrettin Güven, asıl mesleğinin yanında tarımdan da kopamıyor. İmalathanesinin yanındaki bahçesinde çeşitli sebze fideleri eken Güven, toprakla uğraşmanın günün yorgunluğunu ve stresini de aldığını ifade etti. 

A W241396 05
 
İŞLERİNİ KOLAYLAŞTIRDI
Bahçesine ektiği fidelerin çapalama işlerinin zaman aldığını ve bu işin masraflı olduğunu belirten Güven, imalathanesinde ustası ile beraber tasarladığı tekerlekli sabanı imal ederek işlerini kolaylaştırmanın mutluluğunu yaşadı. Güven, imal ettikleri sabanla bahçesini sürüp fidelerinin bakımını yapıyor. 

A W241396 01
 
BAHÇEYİ KISA ZAMANDA SÜRÜYOR
Tekerlekli sabanla zamandan ve paradan tasarruf ettiğini ifade eden Güven, “Kendi yaptığım tekerlekli sabanla bahçeyi sürüyorum. Bu bahçeyi işlemek tabi kolay değil. Burada domates, biber, patlıcan, taze soğan, marul fidanlarım var. Üstüne bir ağırlık koyup burada birçok insanın yapacağı işi kendim görüyorum. Bu bahçeyi yarım saatte sürüyorum. Bu şekilde sürünce fidelerimiz en güzel şekilde büyüyor. Bu sayede çapayla da çok uğraşmak zorunda kalmıyoruz” dedi.

Prof Dr. Sürmen, çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptı Prof Dr. Sürmen, çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptı

A W241396 02A W241396 03A W241396 04

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI