Aydın’da TGF bölge iftarı yapıldı
Yayınlanma:
Güncelleme:
ABONE OL

Aydın’da TGF bölge iftarı yapıldı

Aydın Gazeteciler Cemiyeti öncülüğünde Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun(TGF) bölge iftarı Kuşadası Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 

(ABDURRAHMAN FIRAT)  Ege Bölgesinde ilk kez Aydın’da gerçekleştirilen bölge iftarına Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Muğla, Gebze, Adana, Urfa, Manisa, Nevşehir, Konya, Uşak, İzmir, Çanakkale gibi pek çok ilden gelen TGF yönetimi, Türkiye Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı’nın Yönetim Kurulu üyeleri, Bölge Cemiyet Başkanları ve AGC yönetimi katıldı. 


Kaşadası’nda İnfinitiy By Yelken Otelde yapılan iftarın ardından konuşma yapan AGC Başkanı Semra Şener, bu iftarın ilk olmayacağını belirterek “Kuşadası Belediyesi'nin ev sahipliğinde kusursuz bir organizasyon gerçekleştirdik. İlgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederiz. Bizim birlik, beraberlik ve dayanışmaya o kadar çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde Ramazan vesile bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.


31 Mart yerel seçimlerinin ardından halkın teveccühüyle Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in göreve geldiğini dile getiren Şener, gazeteciler adına görevinde başarılar diledi. 
“ANADOLU BASINI YANIYOR”
Bölgesel iftarların 3 yıl önce başladığını ifade eden TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, bu yıl Kocaeli Gebze’den iftara başladıklarını belirterek, “Adana’ya geçtik. Bugün Aydın’dayız. 25 Mayıs’ta Tokat’ta yapacağımız bölgesel iftarla program sona erecek. Buradaki amacımız hem meslektaşlarımızla kaynaşmak, hem meslektaşlarımızın sorunlarını öğrenmek, sohbet etmek. Buraya gelmeden önce 12 tane Belediye Başkanı ziyaret ettik. 5-6 yıldır sürekli seçim oluyor. Seçimler nedeniyle bir türlü Anadolu basının sorunlarına çözüm bulacak ne bir siyasi, ne hükümet ne de bir devlet bulabiliyoruz. Şu anda Anadolu basını yanıyor. Sadece gazeteler değil televizyonlar, radyolar da var. Başımızın derdi, mesleğimizin son derece kötü puan veren internet gazeteciliğinin bir yasası olmaması bize çok zararlar veriyor. İnternet gazeteciliğini hakkıyla yapan arkadaşlarımız da var onların hakkını yememek lazım. Biz mutlaka internet gazeteciliğinin yasasının çıkarılarak bir sisteme oturulması gerektiğine inanıyoruz.” dedi. 
ANADOLU BASINI ALMAZSA TÜRK BASINI OLMAZ
Anadolu basını olmazsa Türk basının olmayacağını vurgulayan Yılmaz, “Anadolu basını olmazsa Kuşadası Belediyesi’ni kimse tanımaz. Çünkü yaygın basın dediğimiz basın hiçbir zaman Kuşadası’nın sorunlarına inmez. Ama Kuşadası’nda kötü bir haber olursa o kötü yönünü verir. O yüzden Anadolu basını çok önemli. Sorunlarımızı çözmek için mücadele edeceğiz. Seçimden önce partilerin genel başkanlarını, grup başkanlarını ziyaret ettik. Anadolu basının sorunlarına en çok ilgi duyan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Türkiye Büyük Millet Meclisine en çok gazeteci milletvekili götüren CHP. Bu yüzden Kılıçdaroğlu’na teşekkür ederiz. Bu güzel iftarı bizlere veren Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’e teşekkür ederiz.” diye konuştu. 
Gazetecileri Kuşadası’nda ağırlamaktan dolayı çok memnun olduklarını belirten Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, “Gazetecileri çok önemsiyorum. Sizler söylediklerimizi ifade etmeseniz biz sessiz, dilsiz birer siyasetçiye dönüşürüz. Nitekim ne yaparsak yapalım doğru ifade edilmezse doğru anlaşılmak mümkün olmaz. O yüzden sizlerle olan diyaloğu saygı ve belli bir meslek etiği içinde götürmeye çalıştım. Aday olduğum süreçten bu yana tüm bölge basın mensuplarıyla düzenli olarak her ay  bir araya gelip yaptıklarımızı anlatıyoruz” dedi.
Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini aktaran Belediye Başkanı Günel, “Türkiye’de demokrasiye, hakka, hukuka inanan herkes zor dönemden geçiyor. Bir hukukçu olarak İstanbul seçimlerini anlayabilmek ve anlatabilmek mümkün değil. Bir KHK ile çıkan hukuksuz durumu aynı KHK’yı dayanak yaptırarak hukuksuz bir YSK var. Bunu hiçbir evrensel hukuk ilkesiyle ve kanunla açıklayamazsınız. YSK en yüksek hukuk organı. Doğru ama YSK’nın dayanak yaptığı KHK, hükümetin çıkardığı bir düzenleme ve aleyhinde dava dahi açamadığımız bir düzenleme. Bu süreçte İstanbul seçimlerinin çok enteresan bir şekilde yenilenmesine karar verildi. Sadece büyükşehir seçimleri yenileniyor. Aynı zarfta bulunan diğer seçimler yenilenmiyor. Tabi bu süreç hepimizin nereye götürüldüğünün en güzel kanıtı. Ama Türkiye’de her şey çok hızlı değişiyor. Hepimizin dilediği şey hak, hukuk, adalet ve demokratik bir ortamda yaşamak. Siyaset yaşantımızın her şeyi demek değil. Dinimiz ırkımız ne olursa olsun Cumhuriyet çatısı altından bir birimize saygı duymak zorundayız. Biz son yıllarda saygımızı kaybettik. Buna çanak tutanlar bunun farkında olmadıklarını düşünüyorum. Farkında olsalar ülkeyi buraya taşımazlardı. Ben şuna inanıyorum; Türkiye Cumhuriyeti çok güçlü, Türk insanı her şeyin farkına varacak. Yakında her şey çok güzel olacak” diyerek sözlerine son verdi. 
TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, konuşmaların ardından Başkan Günel’de teşekkür plaketi takdim etti. Gazetecilere ise, Kuşadası Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler verildi.

aydinda-tgf-bolge-iftari-yapildi-107449-2b1b8e7dc8129285066f5a48ae6bc96c.jpgaydinda-tgf-bolge-iftari-yapildi-107449-4cfb4f0697f662743c2b2255604a27fd.jpgaydinda-tgf-bolge-iftari-yapildi-107449-9b468f516b145191f813d12fc2cc959b.jpgaydinda-tgf-bolge-iftari-yapildi-107449-178c3d8a53ee541fbe8d173afc77bea0.jpg


 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.