AK Parti heyeti Söke’de yanan fabrikayı ziyaret etti AK Parti heyeti Söke’de yanan fabrikayı ziyaret etti

Aydın Hedef Gazetesi Muhabiri Musa Ölmez'in haberine göre, bahçesinde çam ağaçları bulunan, yaz-kış gerçekleştirilecek açık ve kapalı cemiyetlerde kullanılabilecek yapıdaki ilkokul binasının atıl durumda kalmasının tepki topladığını belirten Kül, mahalleye kazandırılacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Argavlidaki Okul Kaderine Terk Edilmedi 478535 Bc6D82Fd70589740B1B7C373Bd16C324

"SOSYAL AMAÇLI KULLANMAK İSTİYORUZ"

AK Parti Aydın Milletvekili ve KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş'ın kendisini aradığını, kapı, pencere ve camları kırık olan, duvarları dökülen ilkokul binası için harekete geçildiğini belirten Kül, “Okulun bahçesini kendi olanaklarımızla temizletmiştik. Ancak okulun içi içler acısı. Duvarları dökülüyor, camları kırık. Biz bu binanın bize tahsis edilmesini istiyoruz. Yapılacak tadilatla burada mahallemizin ortak kullanımına açıp düğün, hayır yemeği, taziye gibi sosyal amaçlı kullanmak istiyoruz” ifadelerini kullandı. 

Argavlidaki Okul Kaderine Terk Edilmedi 478535 78Bb2F18C4Da8145A93B3Fe87D550F9C

İNCELEMELERDE BULUNULDU

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden müdür yardımcısı ve şube müdürlerinin mahalleye geldiğini, okulda incelemelerde bulunduklarını dile getiren Kül, kiralama yöntemiyle muhtarlığa devredilebileceği sonucuna varıldığını sözlerine ekledi. 
 

Muhabir: Musa Ölmez