Aydın Hedef Gazetesi Muhabiri Murat Tan'ın haberine göre, halihazırda düğün sezonunun devam etmesi nedeniyle pazar günleri işlerinin çok yoğun olduğuna dikkati çeken Aydın’daki berber ve kuaförler, 1 Temmuz’da yürürlüğe giren ‘Berber ve kuaförlerin pazar günleri kapatılması’ kararının iptal edilerek eski sisteme geri dönülmesini istedi. Karara tepki gösteren berber ve kuaförler adına ortak açıklamada bulunan Aydınlı kuaförler Serkan Yılmaz, Ünlü İpekçioğlu ve Bülent Tosun, “Pazar günü kapatmak bizlere zarar verir. Bizler eskisi gibi işyerlerimizi Salı günü kapatmak istiyoruz” dedi. 

Özmen’den Söke’ye ‘Geçmiş olsun’ mesajı Özmen’den Söke’ye ‘Geçmiş olsun’ mesajı

Aydindaki Berber Ve Kuaforlerden Pazar Tepkisi Aydinli Esnaflar Eski Sisteme Donmek Istiyor 484052 4Cadd5023Bf53935Cac8Ec3821Ca9570
“PAZAR GÜNÜ KAPATMAK BİZLERE ZARAR VERİR” 
Ticaret Bakanlığı’nın aldığı kararla 1 Temmuz itibariyle tüm yurt genelindeki berberler, kuaförler ve güzellik salonlarının Pazar günleri kapalı olması kararlaştırıldı. Aydın’da çok sayıda esnafın tepkisini çeken karara tepki gösteren ildeki bazı berberlerle kuaförle seslerini duyurmak için ortak açıklamada bulundu. Efeler’deki Turistik Park Restoranı’nda buluşan esnaflar, söz konusu kararla ilgili olarak görüşlerinin alınmadığına dikkati çekerek, eski sisteme dönülmesi noktasında yetkililere çağrıda bulundu. Aydınlı kuaförler Serkan Yılmaz, Ünlü İpekçioğlu ve Bülent Tosun tarafından esnaflar adına yapılan ortak açıklamada, “Pazar günleri kuaför ve berberlerin kapatılmasını öngören bu karar, uzun süre önce alınmış randevularımızı ve Pazar günleri iş hacmimizi olumsuz etkiliyor. Pazar günleri, kuaför ve berber sektörünün en yoğun çalıştığı günlerden biridir. Bu sebeple, bizler de bu karara katkıda bulunmak ve görüşlerimizi yetkili mercilere iletmek istiyorduk. Ancak, maalesef bize danışılmadan böyle bir karar alındı. Bugün burada toplanarak, bu durumu kamuoyunun dikkatine sunmak istedik. Bu tür kararlar, sektör temsilcilerinin de görüşleri alınarak ortak bir şekilde verilmeliydi. Pazar günü kapatmak bizlere zarar verir. Bizler eskisi gibi işyerlerimizi Salı günü kapatmak istiyoruz” ifadelerine yer verildi. 
Öte yandan Aydın'daki bazı esnaflar da kararın ivedi şekilde yeniden gözden geçirilerek eski sisteme geçilmesi gerektiğini savunurken, Ticaret Bakanlığı, yerel yönetimler ve sektör temsilcilerinden taleplerine kulak vermelerini ve çözüm noktasında da diyalog kanalını açık bırakmalarını istedi. 

Aydindaki Berber Ve Kuaforlerden Pazar Tepkisi Aydinli Esnaflar Eski Sisteme Donmek Istiyor 484052 94200E49Ad07B34D391E9E2Db886Df3AAydindaki Berber Ve Kuaforlerden Pazar Tepkisi Aydinli Esnaflar Eski Sisteme Donmek Istiyor 484052 D147Cb3A6A56284B433Ce7C92Fc1721C

Muhabir: Murat Tan