Aydınlı genç yaşam savaşını kaybetti Aydınlı genç yaşam savaşını kaybetti

Aydın Bozdoğan’da Zorlu Jeotermal Enerji Elektrik Üretimi A.Ş. tarafından yapılması planlanan Nazilli Diracık (50 MWm/50 MWe) JES projesi için Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) süreci resmen başlatıldı. Projeyle ilgili olarak ÇED süreci kapsamında 31 Temmuz günü halkın katılım toplantısı düzenleneceği duyuruldu. 

HALKIN SORULARI YANITLANACAK
Halkı bilgilendirmek ve halkın görüş ve önerilerini almak amacıyla, ÇED Yönetmeliği'nin 9. maddesi gereğince düzenlenecek olan halkın katılım toplantısında proje hakkında detaylı bilgi verilecek ve halkın soruları yanıtlanacak. ÇED Başvuru Dosyasını incelemek isteyenler, duyuru tarihinden itibaren bakanlık merkezinde veya Aydın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü’nde raporu inceleyebilecek. Dosyayı inceleyen vatandaşlar, belirlenen takvim çerçevesinde proje hakkında bakanlığa veya Aydın Valiliği’ne yazılı olarak görüşlerini bildirebilecek. 

Halkın Katılım Toplantısı'nın yeri ve saati ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenler, ÇED İzin Denetim Genel Müdürlüğü veya Aydın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ile de iletişime geçebilecek. 

Muhabir: Murat Tan