(EKREM KESER) CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, dün akşam Kuşadası’nda Cumhur İttifakı Adayı Fuat Akdoğan’ın ekibinde yer alan Recep Abbaslar’a yapılan silahlı saldırının ardından ilk açıklamayı yaptı. Gürbilek, saldırıyı üzüntüyle karşıladıklarını belirterek saldırı girişiminde bulunan 3 CHP’li hakkında disiplin sürecini başlattıklarını söyledi.

Kuşadası ilçesinde Kadınlar Denizi Mahallesinde Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı Fuat Akdoğan’ın ekibinde yer alan Recep Abbaslar’a Boyalık yolunda yaya ilerlerken bir araçtan silahlı saldırı girişiminde bulunulmuştu.

Saldırının ardından MHP, Ülkü Ocakları, Cumhur İttifakı Adayı Fuat Akdoğan, DSP, Anavatan Partisi ve Demokrat Partisi yaşanan bu talihsiz olayı sosyal medya hesaplarından yazılı olarak kınadı.

Millet İttifakı cephesinden açıklama bekleyen tüm siyasi partiler CHP’nin olaya sessiz kalmasına da tepki gösterdi. Beklenen açıklama CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek tarafından sosyal medya hesabından yazılı olarak yapıldı.

Gürbilek saldırıyı üzüntü içinde öğrendiklerini ve 3 CHP üyesinin hakkında disiplin sürecinin başladığını açıkladı. Olayın farklı yönlere çekilmemesi gerektiğini belirten Gürbilek yargıya intikal eden bir olayı bırakalım yargı karar versin dedi.

saldiriyla-ilgili-chpden-aciklama-geldi-95710-1a38c9585844fadeee24a351525d792d.jpeg


Kaynak: EKREM KESER