Aydın’daki sanayi işletmelerine uyarı

Aydın’daki sanayi işletmelerine uyarı
 Muhabir
Aydın Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ildeki sanayi işletmeleri, ‘Yıllık İşletme Cetveli’ bilgilerini sisteme yüklemeleri konusunda uyarıldı.

Aydın Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, ildeki sanayi sicil belgesi sahibi işletmecilere, 2023 dönemine ait yıllık işletme cetveli bilgilerinin Nisan ayı sonuna kadar sisteme girilmesi gerektiği yönünde uyarıda bulundu. Söz konusu uyarıda cetveli vermeyen işletmelere 8 bin 322 lira idari para cezası uygulanacağı bildirildi.

“SON GÜN 30 NİSAN”

Konuya ilişkin ildeki işletmelere yapılan uyarıda, “6948 Sayılı Sanayi Sicili Kanununun 5. maddesi gereğince; İşletmeler bir yıllık faaliyetlerini gösteren Yıllık İşletme Cetvelini –Sansic (B) her yıl Nisan ayı sonuna kadar Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerine vermek zorundadır. Sanayi sicil kaydı bulunan işletmeler 2023 yılı yıllık işletme cetvellerini 30 Nisan 2024 tarihi sonuna kadar https://sanayisicil.sanayi.gov.tr web adresinden firma yetkilisinin e-devlet şifresi ile sisteme girmeleri gerekmektedir. Yıllık İşletme Cetveli bilgilerini eksiksiz olarak girmeleri, herhangi bir sorunla karşılaşıldığında İl Müdürlüğümüze gelmeden 444 61 00 no’lu telefondan (Taşra teşkilatı için 2, ardından Aydın için 09 tuşlanarak) ulaşmaları gerekmektedir. Süresi içerisinde Yıllık İşletme Cetvelini vermeyen firmalar hakkında 6948 sayılı Kanunun 9. maddesi uyarınca 2024 yılı için 8.322,00 TL İdari Para Cezası uygulanması zorunluluğu bulunmaktadır. Önemle duyurulur” ifadelerine yer verildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.