Aydın'ı kadınlar güzelleştiriyor

Aydın'ı kadınlar güzelleştiriyor

Aydın, Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle Çineli kadınların yetiştirip diktiği çiçeklerle daha da güzelleşiyor.

A+A-

(HABER MERKEZİ) Bir taraftan yetiştirdikleri çiçeklerle Aydın'ın daha güzel görülmesini sağlayan kadınlar bir taraftan da emeklerinin karşılığını alarak aile bütçelerine yardımcı oluyor.

Kadınlardan bazıları çocuklarını okuturken bazıları çeyizini hazırlıyor; bazıları da işsizlik çeken eşlerine yardımcı oluyor. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ise Aydın'a kadın elinin dokunduğunu belirtip her zaman kadınların yanında olacağını belirtti. Son dönemde Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Çine Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nden 250 bin adet çiçek alımı yapılarak üretici kadınlara destek verildi. Satın alınan bu çiçekler ise yine Çineli kadınlar tarafından Aydın'ın parklarına, bahçelerine dikildi.

KADINLAR EV BÜTÇESİNE KATKI SAĞLIYOR
Ailesiyle yaşayan ve ağabeyi yurtdışında doktora yapan Aysun Bilenkişi yaklaşık 3 yıldır çiçek yetiştirip bu çiçekleri Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne satarak para kazandığını söyledi. Kazandığı parayla hem evine hem de ağabeyine maddi destek sağladığını belirten Bilenkişi "Bu çiçekler tamamen kooperatifimize bağlı çalışan kadınlar tarafından yetiştirilip Çine Belediyesi'ne ve Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne satılıyor. Kooperatifimizde üretici olan kadınlar ve bizler yararlanıyoruz, hem de belediyeler çiçek ihtiyaçlarını karşılıyor. Bunların hepsi başkanımız Özlem Çerçioğlu sayesinde" dedi. Bilenkişi, kazandıklarıyla çeyizini de hazırladığını da söyleyerek, "Mobilya almıştım, onların taksitlerini ödüyorum. Kendi eşyalarımı alıyorum. Evin faturalarını ben üstlendim. Biz kadınlar için çok iyi bir iş imkanı” diye konuştu.
 
KIZINI ÜNİVERSİTEDE OKUTUYOR
Çine Karakollar Mahallesi'nden Nazife Kanmaz ise kazandıklarıyla kızını üniversitede okuttuğunu söyledi. Kanmaz, eşinin düzenli bir işinin olmadığını belirterek, "Bu fidanları yetiştirdik, şimdi de dikimini yapıyoruz.  Kızım Isparta'da üniversitede okuyor. Buradan kazandıklarımla kızımı okutuyorum. Eşimin bir işi yok, iş bulursa çalışıyor. Onun kazandığıyla ev ihtiyaçlarını karşılayıp benim kazandığımı da kızıma gönderiyoruz" ifadelerini kullandı.

aydini-kadinlar-guzellestiriyor-112981-4545b6dcdc5427a55ec66bb81f20df15.jpgaydini-kadinlar-guzellestiriyor-112981-657761946b082f4637a3d593aa5b73ac.jpgaydini-kadinlar-guzellestiriyor-112981-797236994519c196addba322a442587e.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.