“Aydın’ı tesisleşmede ileriye götürmek istiyoruz”

“Aydın’ı tesisleşmede ileriye götürmek istiyoruz”

Aydın’a atanan Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, Aydın’da tesis anlamında yetersiz alanlar olduğuna değinerek, “Aydın’ı tesisler anlamında önümüze yatırdığımızda biz bu noktadan daha ileriye nasıl götürürüz gayreti içinde olacağız” dedi. 

A+A-

TÜRKER KOCAKAHYA- Aydın’da göreve atanan ve hızlı şekilde çalışmaya başlayan Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, Aydın basını ile bir araya geldi. Tanışma toplantısında il müdürlüğünde görevli personel de hazır bulunurken, Aydın’da spor tesisleri, gençlik faaliyetleri ve yurtlar konusunda önemli bilgiler verildi. Türkiye’de birçok ilde görev yaptığını ifade eden ve Aydın’ın spor tesisleri konusunda son durumunu değerlendiren Fillikçioğlu, “Aydın’ı tesisler anlamında önümüze yatırdığımızda biz bu noktadan daha ileriye nasıl götürürüz gayreti içinde olacağız. Tesis ve gençlik noktasında neleri geliştirebiliriz onun çabasındayız. Aydın’da çok yeni tesis yok. İlçelerde birçok şey yapılmış ama gerçek manada Aydın’da özellikle Efeler’de bir spor kompleksi, yüzme havuzu var mı diye baktığınızda yok. Havuz var ama kullanılmıyor. Sahalarımız yeterli değil. Arttırabilir miyiz buna bakacağız” dedi 

“PROJE ÇALIŞMALARIMIZ VAR”
Planlamalar konusunda bilgiler veren Fillikçioğlu, “Amatör maçların yapılabileceği yan sahaları arttırabilir miyiz onunla ilgili çabalarımız var. Yine Adnan Menderes Stadı’nda bir fitnes salonu açacağız. Yeri hazır. 15 güne kadar açılacak” dedi. Pınarbaşı’nda bulunan havuzlar konusunda gelen soruya ise Fillikçioğlu, “Yüzme havuzu konusunda proje çalışıyoruz. Orayı eski günlerine nasıl döndürürüz diye bakıyoruz. Oradaki alanı nasıl değerlendirebiliriz, tenis kortlarıyla, fitnes alanıyla neler yapılabilir diye planlama yapıyoruz. Orayla ilgili 3-4 proje çalışmamız var. Onunla da ilgili bir kısa sürede noktayı koyabiliriz” dedi. 

“BİN 750 KİŞİLİK YURT YAPILIYOR”
Aydın’da öğrencilere ev sahipliği yapacak yurtlar konusunda da farklı çalışmalar yapıldığına değinen Fillikçioğlu, “Aydın’ın yurt kapasitesi düşük. Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) içinde bin 750 kişilik yurt inşaatımız var. 2020 sonuna doğru faaliyete girecek. Yakın zamanda aynısından bir tane daha yapabilir miyiz diye bakacağız. Yurt konusunda kiralama ile yeni yurtlar da olacak” dedi. Fillikçioğlu ayrıca, ADÜ’de bir gençlik merkezinin de kısa sürede açılacağını dile getirdi.

NAZİLLİ’DE HAVUZUMUZU AÇTIK”
Aydın’da yüzme branşı konusunda gelen soruya ise Fillikçioğlu’nun cevabı, “Nazilli’de yüzme havuzumuzu açtık. İnşallah oradan milli sporcular çıkar ve başarılar elde ederiz. Bakanımızın ‘Yüzme bilmeyen Kalmasın’ diye projesi var. Aydın’da 3-4 başarılı sporcu var. Onlar lokomotif olarak diğer gençlere örnek olacaktır” dedi. Yerel yönetimlerle de çalıştıklarını dile getiren Fillikçioğlu, gerektiğinde tesisler konusunda belediyelerde teknik eleman desteği de alabildiklerini dile getirdi. 

KAMP TURİZMİ KONUSUNA DEĞİNDİ
Aydın’da özellikle futbol takımlarının kış sezonunda turistik ilçelerde kamp yapması konusunda gelen sorularla ilgili değerlendirmede bulunan Fillikçioğlu, “Şuan Kuşadası ve Didim’de tam anlamıyla bu tarz kullanılabilecek tesisler yok. Onlar olursa kamp durumu olabilir. Ama şuan Antalya’daki imkanlarla kıyaslanamaz.  Biz örneğin okul müsabakaları olunca Kuşadası ve Didim’e almaya çalışıyoruz. İlçelerin tanıtımı için bunu yapıyoruz. Didim’de ilçe müdürümüzle görüştük. Bize ait o bölgede spor tesisi olabilecek alanlar konusunda çalışma yapılması talimatını verdik” dedi. İzcilik konusunda da çalışma yaptıkları belirten Fillikçioğlu, bu konuda Didim Akbük’te, Söke’de ve Sultanhisar’da çalışmaların olduğuna değindi. 

“OKUL SPORLARINA MÜTHİŞ TALEP VAR”
Okul sporları konusunda değerlendirmede bulunan Spor Hizmetleri Müdürü Hamide Ercan ise, “Okul sporlarında müthiş bir talep var. Günden güne de artıyor. Aydın olarak biz Ankara’da yıllık toplantıda okul sporları alanında övgü alıyoruz. Ekibimiz çok iyi çalışıyor. Antrenörler okullara gidiyor. Orada çocuklar çok mutlu. Bu, bakanlığın projesi ve biz en iyi uygulayanlardanız. Okul sporları alanında lisanslı sporcu sayımız her yıl katlanıyor. Müdürümüz geldikten sonra daha bir imkanlarımız çoğaldı” dedi. Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında kurulan iş birliği ile okullardaki spor salonlarını kullanabildiklerini belirten Ercan, “Biz salonu müsabakalarda kullanıyoruz, onarıp bakıyoruz. Bakanlık bazında çok güzel şeyler yapılıyor. Biz de yeni müdürümüz ve ekibimizle daha hevesle çocuklarımızın talepleri doğrultusunda çalışıyoruz” diye konuştu. 

“GÜREŞTE ÇOK İYİYİZ”
Sporcu Eğitim Merkezi Müdürü Cemal Kahraman ise, Aydın’da başarılı branşların sorulması üzerine, “Biz güreş camiası olarak U23’te iki tane Dünya Şampiyonu, iki tane Avrupa şampiyonu ve 3 tane de üçüncülüğümüz var. Hakikaten güreş branşında ili baz alınca nüfus olarak oranladığımızda birinciyiz. O derece iyiyiz” ifadelerini kullandı.

aydini-tesislesmede-ileriye-goturmek-istiyoruz-136033-31775854163684aeedd9c10596c75a70.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.