(GÜLAY ÖZTEKİN) Önümüzdeki yerel seçimlerde yeniden aday olduğunu açıklayan Kemçin, 57 seçmeni bulunan mahallede kendisine rakip olan 5 adayla yarışacak ve 7-8 kişilik bir ailenin oyunu alan muhtar seçilecek.
Karacasu’ya 33 kilometre uzaklığı olan Bozdoğan, Muğla ve Denizli sınırındaki 90 nüfuslu 57 seçmeni bulunan Karabağlar Mahallesinin Muhtarı Tarkan Kemçin, 2014 yerel seçimlerinde 29 yaşında iken muhtar adayı olarak girdiği seçimde Aydın’ın en genç muhtarı oldu. Kemçin, “Aydın’ın en genç muhtarı benim. Önümüzdeki yerel seçimlerde ise benden daha genç muhtar adaylarımız var. Genç yaşta muhtar olup memleketime hizmet etmiş olmaktan onur ve gurur duyarım. Gençlere fırsat verilirse her işi yapabileceklerine inanıyorum. Mahallemdeki insanlar bana güvendi oy verdi. Onların güvenini boşa çıkarmadım. Genç yaşta muhtar olmamdan dolayı olumlu tepkiler de alıyorum. Tüm bunlar beni çok mutlu ediyor" diyerek gençlere de fırsat verilmesini istedi.
Kemçin, kendisi dışında 5 kişinin daha aday olduğunu belirterek, adaylardan 7 -8 kişilik bir ailenin oyunu alanın muhtar seçileceğini söyledi.
KARACASU’YUN EN UZAK MAHALLESİ
Muhtarlığı döneminde yaptığı ve yapacak olduğu hizmetleri anlatan Kemçin, Karacasu Belediyesi, Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Karacasu Kaymakamlığı desteğiyle mahallesine bir çok yatırım ve hizmet götürmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Karacasu'nun Bozdoğan sınırındaki en uzak mahallesi olan Arapapıştı kanyonunun bulunduğu Karabağlar Mahallesinde yıllardır yenilenmeyen elektrik direkleri yenilendiğini belirten Kemçin, “İçme suyu projesi tamamlandı. Çocuklar için oyun gurubu yapıldı. Bin 200 metrekare parke döşendi. Aşağı-Yukarı Görle ile Akyaka arasındaki 9 kilometrelik yolda asfaltlama çalışması yapıldı. Cami minaresini yeniledik. Cemiyet yeri projesi tamamlandı ve seçimlere kadar bitirilmesi planlanıyor. Bunun dışında Muduvar içme suyu ile ilgili proje tamamlandı yapım aşamasında” dedi.
“YAPILMAYAN İŞLERİ YAPACAĞIM”
Önümüzdeki dönem sulama ile ilgili projeleri olduğunu ifade eden Kemçin, “Mahallemiz için nasıl daha iyi hizmet edebiliriz diye projeler geliştirdik ve yaptık. Mahalle muhtarları olarak vatandaşla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görüp sorunları en aza indirmeye çalıştık. Bundan sonrada mahallemiz sakinlerinin talepleri doğrultusunda en iyi şekilde yapılmayan işlerimizi de üstlerimize, amirlerimize, kurumlarımıza götürerek yapmak için çalışacağız” diye konuştu.

Kaynak: GÜLAY ÖZTEKİN