VEYSEL KARAHAN

VEYSEL KARAHAN

Köşe Yazarı / İmtiyaz Sahibi
Yazarın Tüm Yazıları >

AYDIN'IN HEDEF'İ VAR..

A+A-

Kıymetli Hedef Gazetesi okurları, hepinize selam olsun.. Bildiğiniz üzere, geçtiğimiz hafta 15 yıllık gazete olan Hedef Gazetesi el değiştirdi. Kurucusu Aydın Sarı abimiz, gönül rahatlığıyla salt gazetecilik kaygısı olan bendeniz Veysel Karahan'a ve EGE HEDEF LİMİTED şirketimizde ortağım olan Selman Gürkan Aşiroğlu'na gazeteyi devretti. 42 yıllık gazeteci abimiz olan Aydın Sarı'nın da mesleği bırakmama kararı bizi çok sevindirdi. İlerleyen günlerde gazetemizin yeni kadrosunda Genel Yayın Yönetmeni kadromuzda yer alacak olan Aydın Sarı abimiz, aynı zamanda gündemi belirleyen köşe yazılarıyla okurlarını yalnız bırakmayacak. Günlerdir herkesin aklında olan yayın politikası vs. gibi sorulara da bu yazıda cevap vermek isterim. Yaşımın gençliğine aldanıp, yıllardır sahadaki tecrübelerimi takip edemeyenler varsa, Veysel Karahan'ı detaylıca araştırabilirler. Ben, bir gazetede herkesin fikirlerinin olması kanaatindeyim. Taraf tutmadan, objektif yayınlarla HEDEF'in farkını ortaya koymak için elimden geleni yapacağım.

* Bu arada EGE HEDEF LTD. ŞTİ büyük bir şirket olarak kuruldu. Şirket ortağım Gürkan Aşiroğlu, Aydın'da ender bulunabilecek bir iş insanıdır. Hali hazırda sahibi olduğu Medya9 medya grubunda; Radyo(99.9), grafik atölyesi, baskı ve matbaa tesisi, Yüksek kapasiteli tabela üretim tesisi, serigrafi ve sinema gibi çeşitli alanlarda söz sahibidir. Yoğun iş temposundan dolayı gazeteyle ilgilenmeye de pek vakti olmadığı için tüm yükü omuzlarıma yüklemiştir. Şirket adına gazetenin imtiyaz sahibi olmamı da, sermayesine ortak olmamı da kendisi istemiştir. Uzun zamandır tanıdığım Gürkan abime, güvenim tam olduğu için ve sıkı bir okur olarak gazetecilikte tarafsız bir duruş sergilemek gerektiğine inandığı için hiç düşünmeden şirket ortağı olmayı kabul ettim.

** Yılbaşında imtiyaz sahibi olduğum Aydın Yeni Haber'i günlük çıkarmak için girişimlerde bulunmuştuk. Fakat daha sonra Aydın Sarı abimle yaptığım görüşmeler neticesinde Hedef Gazetesi'ni devralmayı uygun bulduk. 31 Ocak'ta Hedef'in satışı gerçekleşti. Gazetenin idari merkezini 1 Şubatta İstiklal Caddesi, No: 25/2 Kat:1 Büyükşehir Belediyesi karşısına taşıdık. Hızlıca, dijital platformda olan www.aydinhedef.com.tr'yi yeniledik. Daha sonra önceden kararlaştırdığımız yeni muhabir kadrosu ve yazarları bünyemize kattık. Kısa sürede yaptığımız profesyonel değişikliklerle okur kitlemizi iki katına çıkardık. Bu tarihden itibaren her geçen gün daha da büyüyerek yoluma devam edeceğimizi buradan açıklamak isterim. Bu arada dijital platformda yayın yapan www.aydinyenihaber.com(AYDIN YENİ HABER) kendi kulvarında yoluna devam edecektir. Radyomuz, günlük gazetemiz ve kaliteli içerik üreten haber sitelerimizle siz okur kitlemize Aydın'ın Hedef'lerini, sorunlarını, çözümlerini ve hayata dair ne varsa haber olarak sunmaya devam edeceğiz.

**Gazetenin imtiyaz sahibi olarak, tarafsızlık ilkesinden ödün vermeyeceğimi belirtmek isterim. Bizimle çalışan fikir işçilerinin, yazar kadrosunun içeriklerine yasal bir zorunluluk olmadığı takdirde bir müdahalede bulunmayacağımı söylemek isterim. Tabi, basın meslek ilkeleri doğrultusunda yanlış gördüğüm içerikler hariç..

*** Bazı akıl yoksunu çevreler, benim siyasi fikrimin ne olduğunu ya da hangi partiye bağlı olduğumu araştırmaya çalışıyorlar. Siz hiç zahmet etmeyin ben direkt açıklayayım. İdealist bir gazetecinin siyasi partisi olmaz, ideolojik takıntıları hiç olmaz. Tek kaygısı, millet olur. Milletin iradesine her koşulda saygı duyar. Milletin sesi olmak için yayın yapar. Gazeteci dediğin, siyasetçilerin kulu köpeği olmaz! Ben şu partiliyim demez! Ego kasan, kibir yuvası olan bir milletvekilini gördüğünde el pençe divan durmaz! Gazeteci dediğin, adam olur. Milletten aldığı gücü, şeffaf bir şekilde millet menfaatine kullanır. Tüm Aydınlılardan rica ediyorum, lütfen bu işi profesyonelce yapan akredite gazeteleri takip edin. İnternette mantar gibi türeyen haber sitelerine itibar etmeyin. Sadece, İnternet haberciliğini profesyonelce yapan haber portallarına güvenin ve takip edin.

****Bu yazı biraz aceleyle yazıldı, hatamız olduysa affola. Unutmadan yazayım, 27 yaşında bu mesleğin tozunu yutup, sahada terleyip doğru bildiklerimi yazarak gazete patronu oldum. İkinci kez üniversiteye örgün hazırlandım ve ADÜ'de öğrenciyim aynı zamanda. Gazetecinin aldığı eğitimlere göre donanım sahibi olduğunun bilincindeyim. O yüzden, emekli olana kadar üniversitelerde farklı bölümler okumaya kararlıyım. Sahada muhabirlik yaparken çektiğimiz her sıkıntıyı nasıl o yıllarda gerekli yerlere yüksek tonla ilettiysem, gazete sahibi olarak da şu an sahada çok zor koşullarda çalışan emekçi genç muhabir kardeşlerimin hakkını savunacağım.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.