MURAT TAN

MURAT TAN

Aydın’ın ’Hedef’i var

Aydın’ın ’Hedef’i var

Gazetecilik; Görünenin konforlu kucağından sıyrılıp hakikatin tozlu sarp yollarına talip olmaktır. Çakması olmak kolay, hakkıyla yapmak zor iştir vesselam...

Meslek büyüğümüz Aydın Sarı'nın kurduğu ve imtiyaz sahibi olarak Bülent Akgün'ün yaşaması, yaşatılması ve yayın hayatına devam etmesi için bundan 2.5 yıl kadar önce elini taşın altına koyduğu Hedef Gazetesi'nde kaldığımız yerden yeniden yola koyulduk.

Yol meşakkatli, yükümüz ağır, sorumluluklarımızın bilincindeyiz ancak ekibimizin şevki ve mesleki azmi de bizi büyük işler yapmak için daha da heyecanlandırıyor.

"Aydın'ın Hedefi var" mottosuyla 19 yıldır ilimizin her yeni gününde tan yeri çizgisine yepyeni bir umut ve yeni idealler taşıyarak, değişen ve gelişen olgulara yönelik okuyucularını bilgilendiren Aydın Basını'nın amiral gemilerinden olan Hedef Gazetesi Ailesi içerisinde yeniden yer almaktan son derece mutluyum.

Öncelikle bu değerli gazetenin geçmişine ve bugüne katkı sağlayan herkese minnettarım. Atila Karpınar’dan Veysel Karahan’a, Abdurrahman Fırat’tan Türker Kocakahya’ya, Emrah Dinçer’den Şermin Çolak’a, Ramazan Aydemir’den Alper Şendere’ye, Bengü Şen Uysal’dan Şahin Çoban’a, Simge Ata Erdoğan’dan Ayşe Aktaş’a, Sevcan Sarı’dan Tuğba Aydın’a, Gökhan Düzyol’dan Kıymet Sarıyıldız’a, Kadir Ceyhan’dan Şevval Ateş’e, Musa Ölmez’den Ekrem Keser’e kadar ismini sayamadığım herkese teşekkürü borç bilirim.

Halihazırda Anadolu’da bir bir kapanan, yayın hayatına son veren irili ufaklı bir çok gazeteye rağmen gerek basılı olarak ve gerekse de internet ortamında resmi ilana tabi bir şekilde yaşamını sürdüren Hedef Gazetesi, her zaman ilimizin yalın sesi, gören gözü, içtenlikle yazan kalemi, işiten kulağı olmuştur.

Yeniden bu büyük aileye katılmak, inanıyorum ki gerek kendi adıma sorumluluklarımızın bilincinde olarak ekipçe daha da ileriye taşımamız ve gerekse özgür bir yerel basına sahip olması bakımından Aydın için de bir fırsattır.

Şundan emin olunuz bu aile içerisindeki her birimiz, Aydın'ın vizyonunu ve yarınlarına dair gazetemiz adına misyonunu en iyi şekilde yansıtarak, okuyucularımıza doğru ve tarafsız habercilik anlayışıyla hizmet etmek için aramızda bulunuyor.

Bu süreçte karşılaşacağımız zorlukların farkındayız ancak birlikte çalışma azmimiz ve gazetecilik ruhumuz, bizi her engeli aşmaya teşvik edecektir. Yılların getirdiği tecrübeyle, yenilikçi bir bakış açısıyla, Hedef Gazetesi olarak daha geniş kitlelere ulaşmayı, toplumun nabzını tutmayı ve önemli konularda farkındalık yaratmayı hedefliyoruz.

Okuyucularımızın beklentilerine karşılık vermek, doğru bilgiye ulaşmalarını sağlamak ve toplumsal meseleleri tarafsız bir şekilde aktarmak için çalışacağız.

“Aydın'ın Hedefi var” ve bu hedefe ulaşmak için hep birlikte yürüyeceğiz.

Uzlaşılmış, iliştirilmiş, geniş kesimlerin gözünü boyamak uğruna bir kitlesel yalan için değil gerçeğin peşinde ve doğrunun izinde Aydın’a neler katabilirizin derdinde olarak, sadece ve sadece kamu menfaatine odaklanarak az zamanda büyük işler başaracağımıza dün olduğu gibi bu günde içtenlikle inanıyoruz.
Emin olunuz ki gazetemizin gücü, birlikte çalışma azmimiz ve okuyucularımızın desteğiyle daha da artacaktır. Biliyoruz ve adımız kadar eminiz ki; Yeni başlangıçlar, yeni umutlar demektir.

Bu yolda destek olan ve olacak olan herkese teşekkür ediyoruz ve sizlerle birlikte daha nice başarılara imza atmayı diliyoruz.

Aydın Basını’nın duayen emektarlarından olan ustam Merhum Yılmaz Sağlık’ın hiç unutamadığım bir sözü vardır; “Her şey her zaman haber yapılmaz. Haber yapılması için bazı süreçlerin gelişmesi gerekir. Günü gelir, vakti, saati vardır; Arşivin sağlam, hafızan pek, kalemin dosdoğru olsun yeter”

Aydın için hafızamızı bu kentin yarınlarının ali menfaatleri adına sonuna kadar dosdoğru kullanacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Yolumuz, bahtımız açık olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
MURAT TAN Arşivi
SON YAZILAR