Turizm merkezlerinden tatilden dönen sürücüler, Söke'de trafiği durma noktasına getirdi. Her yaz ve bayram döneminde yaşanan yoğun trafik, vatandaşları ve sürücüleri bıktırdı. Özellikle Novada Kavşağı'nda yoğunlaşan trafiğe önlem alınması gerektiğini belirten vatandaşlar, karayolları yetkililerinden acil müdahale talep etti. Polis ekipleri, oluşan yoğun trafiği eritmek için büyük çaba sarf etti.

Whatsapp Image 2024 06 21 At 12.37.42 (1)
  
GERİ DÖNÜŞ YOĞUNLUĞU!
Bayram tatilinin başladığı günden itibaren 150 bin araç Söke üzerinden geçerek Kuşadası, Didim ve Bodrum yönüne ilerledi. Tatilciler, tatilin sona ermesiyle birlikte aynı güzergah üzerinden geri döndü. Edinilen bilgiye göre, Söke'den şu ana kadar 115 bin araç geri dönüş yaptı.

MHP Söke'den çağrı! Acil kan aranıyor MHP Söke'den çağrı! Acil kan aranıyor

Whatsapp Image 2024 06 21 At 12.37.42
  
"ACİLEN MÜDAHALE EDİLMELİ"
Sürücüler, kavşağın kritik bir konumda olduğuna dikkat çekerek, “Kavşağa çok acilen karayolları müdahale etmeli. Çünkü yan tarafta büyük bir AVM ve otogar var. Ayrıca yaya olarak oraya giden insanlar bulunuyor. Bu kavşak, Söke OSB, Kuşadası, Muğla, Didim ve birçok turizm yerlerinin bağlantı noktası ve artık trafik yükünü kaldıramıyor. Tedirgin edici durumlara ulaşıyor” ifadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 06 21 At 12.34.52

Muhabir: Musa Ölmez