Aydın Hedef Gazetesi Muhabiri Musa Ölmez'in haberine göre, Ticaret Bakanlığı’nın yayımladığı genelge kapsamında berber, kuaför ve güzellik salonu işletmelerinin haftada bir gün tatil yapmaları kararlaştırıldı. Söke'de 1979 Yılı’ndan bu yana Söke’de berberlik mesleğini sürdüren Mehmet Kuyumcu,  dini bayramların ilk iki günü hariç yılın diğer günleri iş yerini sürekli açık tutmak zorunda kalırken, yeni genelgeyle 32 yıl aradan sonra tatil yapmaya hazırlanıyor. 

32 Yil Sonra Gelen Tatil 484267 92D48Fdae4E31673401B7Aa112D8453C

Aydın'da yaban domuzları için atış serbest! Beklenen izin çıktı Aydın'da yaban domuzları için atış serbest! Beklenen izin çıktı

"ARTIK PAZAR GÜNLERİ TATİL YAPACAĞIM"

İlçede kesintisiz olarak dini bayramlar dışında hiçbir zaman tatil yapmadığını söyleyen Kuyumcu,”Pazar günleri benim işimin en yoğun olduğu gün.Zira Cumhuriyet Mahallesi,Albayrak Caddesi üzerinde Pazar günleri kurulan yerel pazar var. Bu pazara Söke’nin yanı sıra İzmir ve Aydın’ın değişik ilçelerinden pazarcılar geliyor. Benim de bu pazarcıların arasında müşterilerim var. Belediyeye ait pazar girişindeki işyerleri yıkılmış olsa da ben yine Albayrak Cadddesi üzerinde işyeri açtım. Müşterilerim oraya geliyorlar. Fakat yeni genelge ile birlikte 32 yıl aradan sonra artık pazar günleri tatil yapacağım” dedi.

32 Yil Sonra Gelen Tatil 484267 C588Ec9974C753B89E286700Ba99Ddb4
Ticaret Bakanlığı’nın yayımladığı genelgenin ardından 7 Temmuz Pazar gününden itibaren berber, kuaför ve güzellik salonları bir gün tatil yapacak. Pazar günleri kapalı olacak bu işletmelerden gelin başı, nişan başı, sünnet annesi ve damat tıraşı gibi özel işlemler için izin almak isteyenler, davetiye ile birlikte Berberler ve Kuaförler Odası'na başvuracak.

Muhabir: Musa Ölmez