Aydınlı hayvansever dededen yardım çağrısı

Aydınlı hayvansever dededen yardım çağrısı

Aydın’ın Koçarlı ilçesine 45 km uzaklıkta bulunan Kullar Mahallesinde yaşayan 98 yaşındaki Ali Rıza Bulut, ilerleyen yaşına rağmen sokak kedileriyle ekmeğini paylaşıyor. Bulut, bakmakta zorlandığı kedilerine birilerinin sahip çıkmasını istedi.

A+A-

ABDURRAHMAN FIRAT - Kullar Mahallesi Maşat mevkisinde yaşayan 82 yaşındaki Şefike Bulut ve Ali Rıza Bulut çifti, 23 sokak kedisini sabah akşam besliyor. 10 yıl önce bir kedisi olduğunu ifade eden Bulut, her geçen gün evine gelen kedi sayısının arttığını söyledi. Evine gelen hiçbir kediyi geri çevirmeyen Bulut çifti, ekmeğini ve yemeğini kedilerle paylaşıyor. 
Kedileri çok sevdiğini söyleyen Ali Rıza Bulut, “Artık keNdim bakıma muhtaç duruma geldim. İkimiz de ihtiyarız. Birinin bu kedilere ekmek vermesine muhtacız. Ben bu kedilerin alınmasını istiyorum. Şu anda bakmakta çok zorlanıyorum. Bu canlara sahip çıkılırsa çok mutlu olacağım. Kedilere yediğim yemekten tutun kuru ekmeğe kadar ne bulursam veriyorum. Ekmeğimi, yemeğimi kedilerle paylaşıyorum. Ben hayattayken bu kedilerin alınıp barınağa verilmesini veya sahiplenilmesini çok istiyorum” dedi.

KEDİLERİ ALIP KARNINI DOYURUN
Alman-Rus harbinde çok zor günler geçirdiklerini dile getiren Bulut, “O zaman mal alım ve satımını devlet yasakladı. Bizim aile 4 kişiydi. 8 gün yememiz için 4 kilo un veriyorlardı. Annem baharda ektiği ıspanak dağılmayacağı kadar un katarak bize yemek yapardı. Böyle günler geçirdik. Bu hayvanlar bana sığınana kadar ben açlık çektim. Bunlar açlık çekmesin diye elimden geldiği kadar karınlarını doyurmaya çalışıyorum.  Bu kedileri de çok seviyorum. Akşam ve sabah karınlarını doyuruyorum. Ben kendim bakıma muhtacım ama devletten hiçbir yardım beklemiyorum. Allah günah yazmasın diye bütün vatandaşlardan tek bir isteğim var bu kedileri alıp karınlarını doyursunlar.” diyerek sesini duyurmaya çalıştı.

KAPIYA GELEN KEDİYİ AÇ BIRAKMAYA YÜREĞİMİZ DAYANMIYOR
 Pazardan getirilen bayat ekmekler ve kendi yaptıkları yemekleri doğrayıp kedilere verdiğini söyleyen Şefike Bulut, yemek saati olduğunda kedilerin hemen toplandığını söyledi. Kedilerin kendilerinden daha çok yediğini belirten Bulut, “Kendimiz yemeyip onlara vereceğiz diye uğraşıyoruz. Kediler açlar elimize bakıyorlar. Evde ne pişirirsek onlara da veriyoruz. Yiyecek bir şey bulamadığımızda kendimiz için yaptığımız unla ekmek yapıp onu veriyoruz. Çoğu zaman unumuz bitiyor unsuz kalıyoruz. Hazır mama olsa daha iyi olur. Ama onu da alacak gücümüz yok. Zar zor kanaat geçinip gidiyoruz. Bu yaştan sonra kedilere bakmam da diyemiyorum. Kediler kapıya gelip elimize baktığında yüreğimiz dayanmıyor ve kıyamıyorsun elinde avucunda ne varsa veriyorsun karnı doysun diye. Biz gözümüz arkada kalmasını istemiyoruz. Bu kedilerin alınıp bakılmasını istiyoruz” diye konuştu.

hayvansever-dededen-yardim-cagrisi-ozel-haber-185524-30a3702f36b3464f6629d32ef847c349.jpghayvansever-dededen-yardim-cagrisi-ozel-haber-185524-743d16c7f89cfbc173e121e709c269b6.jpghayvansever-dededen-yardim-cagrisi-ozel-haber-185524-3699f5a2f43f650625412e0dd4bcb2e2.jpghayvansever-dededen-yardim-cagrisi-ozel-haber-185524-f3720c74bbbc49fccb9316bb9eecdfb3.jpg
 


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.