Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, Meclis Başkanı A. Bahri Erdel ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Ülgen'den oluşan heyet, Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürlüğü'nü ziyaret ederek görüşme yaptı. Gümrükler Genel Müdürü Mustafa Gümüş ile bir araya gelen ATB heyeti, borsanın faaliyetlerinin yanı sıra ihracatçılar için hizmete sunulan A Tipi Antrepo'nun çalışmaları hakkında bilgiler verdi. 

Çocuklar Tekstil Park'ta gönüllerince eğleniyor Çocuklar Tekstil Park'ta gönüllerince eğleniyor

A W228414 01

SIKINTI VE TALEPLER AKTARILDI
Çondur, Antrepo Dışında Yapılacak Elleçleme Taleplerinde 2024/8 Sayılı Genelge çerçevesinde dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda Gümüş'e, talep ve önerilerini aktardı. Ziyarette, Türk malı ihraç eşyası ve geri gelen eşyaların 2024/8 sayılı genelge kapsamında yayımlanan YGM Rehberi’ne ilişkin maddelerden muaf tutulması yönündeki görüşler de dile getirildi. Çondur, özellikle KOBİ statüsündeki firmaların büyük bir kısmının ödenmiş sermaye yetersizliği nedeniyle zorlandığını ifade ederek bu noktadaki sıkıntıyı paylaştı. 
 
"TEMENNİMİZ FİRMALARIMIZIN GENELGEDEN MUAF TUTULMASI"
Çondur, ziyaretle ilgili yaptığı değerlendirmede, şunları kaydetti: "Üyelerimizin taleplerini iletmek ve projelerimizi paylaşmak amacıyla Ankara'da bir dizi ziyaret gerçekleştirdik. Bu ziyaretler kapsamında, Gümrükler Genel Müdürümüz Mustafa Gümüş ile görüşerek yayımlanan genelgeye ilişkin ihracatçılarımızın yaşayabileceği sıkıntıları aktardık. Temennimiz, en kısa sürede ilgili genelgeden ihracatçı firmalarımızın muaf tutulmasıdır. Sayın Genel Müdürümüze bizleri ağırladığı için teşekkür ediyor, ilimizin ticari gelişimine katkı sağlamak adına çalışmalarımıza devam edeceğimizi belirtmek istiyorum."

Kaynak: İHA