Aydın Hedef Gazetesi Muhabiri Murat Tan'ın haberine göre, Avrupa Futbol Şampiyonası’nda milli futbolcu Merih Demiral’ın Avusturya-Türkiye maçında attığı gol sevincini bozkurt işareti yaparak kutlaması UEFA tarafından soruşturma konusu olurken, ülke içinde ve dışında da bazı polemikleri beraberinde getirdi. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan AK Parti İzmir Milletvekili Bursalı, “Gördük ki Avusturya karşısında milli futbolcumuz Merih Demiral’ın attığı gol Türkiye sevdalılarını, sonrasında başlayan zorlama tartışmalar ise Türkiye düşmanlarını bir araya getirdi” diye konuştu. 

Bursali Turkun Gucunu Gormezden Gelemeyecekler Aydinli Vekilden Bozkurt Cikisi 484023 8Df39Cb301Ce13096485Daf5E7Fc0309
“BU DEFA ‘BOZKURT’U BAHANE ETTİLER” 
Açıklamasında ‘Bozkurt’ işaretinin Türk sembolü olduğuna vurgu yapan Bursalı, hedefin Türkiye’ye olduğunu belirterek, “Türkiye’ye karşı cephe oluşturmak için fırsat kollayanlar bu defa Merih’in binlerce yıl ötesinden gelen Türk sembollerinden biri olan “bozkurt”u bahane ettiler. Almanya İçişleri Bakanı’nın başlattığı saldırıları UEFA, milli futbolcumuza soruşturma başlatarak sürdürdü. Acaba UEFA neyi araştıracak? Araştırdığında neyi bulacak? Ergenekon Destanı’nı kime soracak? Aynı Merih Demiral, 2019’da Türk Silahlı Kuvvetleri sınır ötesi harekattayken asker selamı vererek sevincini göstermişti de Avrupa rahatsız olmuş, yine ayağa kalkmıştı. Yani Türklerin, Avrupa’nın orta yerinde elde ettiği zaferleri, tüm Türkiye düşmanlarının olduğu gibi UEFA’nın da hazmedemediği çok açık. Hadi o hazımsızları anladık da ya içimizdeki hazımsızlar ne olacak?” dedi 

CHP’li Karakoz emeklilerin talebini meclise taşıdı CHP’li Karakoz emeklilerin talebini meclise taşıdı

Bursali Turkun Gucunu Gormezden Gelemeyecekler Aydinli Vekilden Bozkurt Cikisi 484023 35295067Cdb1D3705C8211B189C41339
“ZAFERLE DÖNECEKLERİNE YÜREKTEN İNANIYORUM”
Portekiz maçında rakibe övgüler yağdıran, Çekya’yı yendik diye karalar bağlayan, “Avusturya bizi yener” diyerek totem yapan müptezeller, doğaldır ki zaferimize gölge düşürmek isteyecekti. Ez cümle bozkurt bahane, hedef Türkiye. Ama başaramayacaklar. Ne Türk’ün sembolünü ne de Türk’ün gücünü görmezden gelemeyecekler” ifadelerini kullandı. Cumartesi günü Hollanda ile yapılacak çeyrek final karşılaşmasında milli takıma başarılar dileyen Bursalı, “Bizim Çocuklar’ın zaferle döneceğine yürekten inanıyorum. Bizim Çocuklar ve çılgın Türkler, Avrupa ve Türk düşmanlarını daha çok rahatsız edecek” diye konuştu.   

Muhabir: Murat Tan