Aydınlılar taleplerini sıraladı

Aydınlılar taleplerini sıraladı

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin doğrudan demokrasiyi harekete geçirmek, vatandaşların taleplerini almak için Aydın Atatürk Kent Meydanı’na sandıklar kuruldu.

A+A-

KADİR CEYHAN- Halkın Aydın’da gördüğü en büyük eksikliklerin ve taleplerin ne olduğu üzerine vatandaşın düşüncelerini aldık.Aydın Büyükşehir Belediyesi, Efeler Belediyesi'yle ortak gerçekleştirilecek çalışmayla vatandaşların talepleri doğrudan alınacak bir uygulama gerçekleştirecek. Çalışmayla vatandaşlar, Aydınlılar Büyükşehir Belediyesi'nden ve Efeler Belediyesi'nden beklentilerini doğrudan iletebilecek. Aydın’da yaşayan vatandaşlar bu sandıklara gitmeden önce Aydın’da gördükleri en büyük eksikliklerin ne oldukları üzerine düşüncelerini paylaştılar.

Vatandaşlar Aydın’da gördükleri en büyük eksiklikleri ve talepleri,  tabakhane deresindeki pisliğin yarattığı kokunun temizlenmesi ve derenin ıslah edilmesi, otopark sorununa bir çözüm bulunması, özellikle gençler arasında artış gösteren işsizlik oranlarına bir çözüm üretilmesi, mesire alanlarının arttırılması, Aydın’da havaalanının olmamasının yarattığı olumsuz etkiler olarak sıraladı.
 
SOKAK KÖPEKLERİNE ÇÖZÜM BULSUNLAR
Aydın’da gördüğü eksiklikler üzerine konuşan vatandaşlar taleplerini de belirttiler. Gözleme yapıp satarak geçimini sağlayan Burhan Ayık, “Aydın’da bir park sorunu olduğunu düşünüyorum. Gün içerisinde dükkanımızın önünde ikili üçerli park ediyorlar. Bundan dolayı yollarda tıkanıklık meydana geliyor. Bir de sokaklarda özellikle sabahları dükkanımızı açmaya geldiğimizde çok fazla sokak köpeği oluyor. Bu köpeklere de bir çözüm bulunması gerekiyor” dedi.

YETERİNCE MESİRE ALANI YOK
Aydın’da yaşayan Sema Ayık, “ Aydın’da mesire alanları çok az. Yeşilliğin az olduğunu düşünüyorum. Misafirlerimiz geldiğinde gidip dinlenebileceğimiz mesire alanları daha fazla olsa çok iyi olur” diye konuştu.

GENÇLERE FARKLI İŞ SAHALARI SUNULMALI
Eczacı olan Deniz Uysal, “Aydın’da çok işsiz genç var. Tek iş bulunabilecek yer Büyükşehir Belediyesi gibi düşünülüyor. Gençlere farklı iş sahalarında iş imkanları sunulmalı. Örneğin Aydın’da yetişen buraya has ürünler üzerinden gençlere farklı iş alanları açılabilir. Tekstil  alanında ve daha bir çok alanda fabrikalar kurularak gençlere iş sahası açılabilir” dedi.

TABAKHANE DERESİ GÜZELLEŞTİRİLSİN
Emekli Mehmet Barbaros, “Ben Aydın’a 1963 yılında geldim. Benim burada gördüğüm en büyük problem Tabakhane derenin pisliği. Balıkçılardan ve başka yerlerden gelen pisliklerden dolayı çok fazla pis koku yayılıyor. Sıcak olduğu zaman koku daha fazla yayılıyor ve katlanılmaz bir hal alıyor. Eskiden bu derede biz balık tutardık ama şuan durum berbat bir hal aldı” diye konuştu.

OTOGAR İSTİYORUZ
Toplu taşıma aracı sürücüsü Erdi Gündoğan, “Yıkılan Zafer Meydanı’ndaki otogarın yerine yenisinin yapılmasını istiyorum. Halk sıkıntı içerisinde bu durumdan dolayı yolcu indirip bindiremiyoruz. Minibüs şoförleri olarak buna bir çözüm istiyoruz. Aydın Baltaköy üzerine çalışıyoruz fakat eski otogar yıkıldığı için yolcu indirip bindirememekten dolayı sıkıntı içerisindeyiz” dedi.

HAVAALANI, FABRİKASI YOK
Esnaf Ahmet Solmaz “Benim burada gördüğüm en büyük eksiklik otopark. Birisi mal indirmeye geliyor, bir şey almaya geliyor yol kapanıyor” dedi.
Emekli Muharrem Kaykal, “En büyük eksikliklerden birisi benim için havaalanının olmamasıdır. Bir yere gideceğim zaman uçak ile gidemiyorum. Havaalanının burada olması ayrıca buraya dıştan insan gelmesini sağlar ve bu da Aydın ekonomisini olumlu etkiler. Aydın'da kentin insanlarının çalıştığı büyük bir fabrikası, iş merkezi yok.” dedi.

aydinlilar-taleplerini-soyledi-128694-8546ebbce1307ecc6cd669a75e8a0abc.jpg


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.