AYESOB’a Künkçü, resmen aday

Aydın Demirciler Odası Başkanı Muhammet Ali Künkçü, Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına adaylığını resmen açıkladı.

Üyelerinin sorunlarını bildiğini aktaran Künkçü’ye en büyük destek de efsane başkan olarak bilinen AYESOB eski başkanı Hulusi Akşit’ten geldi. Aydın Demirciler Odası Başkanı Muhammet Ali Künkçü, 15 Mayıs’ta yapılacak olan Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AYESOB) Başkanlığı için adaylığını açıkladı. Efeler ilçesindeki bir düğün salonunda basın mensuplarıyla bir araya gelen Künkçü, adaylığına ilişkin açıklamalarda bulundu. Daha önce de AYESOB’a aday olduğunu ancak bu seçimde kendisine olan ilginin, oldukça fazla olduğunu belirten Künkçü, “Bu görev süresince öncelikli hedefimiz esnafını ve üyelerini düşünen bir birlik olmak. Yönetimimizi oluştururken çok zorlandık. Çünkü bütün başkanlarımız ve yönetim kurulları birbirinden kıymetli. Bütün başkanlarımız ile görev yapmak istiyoruz. Bu süreçte de hepsi ile görüşecek fikirlerine başvuracağız.” dedi.

“BİRLİK 8 YILDIR YERİNDE SAYIYOR”
AYESOB’un, 8 yıldır yerinde saydığını savunan Künkçü; genel, yerel ve şoför esnafının sorunlarını davetlilerle paylaştı. Başkan olduğunda esnafı ve üyelerini düşüneceğini vurgulayan Künkçü, şöyle devam etti:
“Bağkur emeklilik hakları ile ilgili mücadele verilecek. Maaşların az olması, Askerlik borçlanması, Emekli olma süresinin sigortalıya göre daha fazla olması konusunu çözüme kavuşturmaya çalışacağız. KDV'nin yüzde 18'den daha aşağı çekilmesi için mücadele edeceğiz. 5362 sayılı yasanın yeniden düzenlenmesi konusunda girişimlerimizi yapacağız. Devir ücreti ve yol kullanım ücretleri diğer illere göre Aydın'da yüksek. Bununla ilgili çalışmalar yapılması. Sarı otobüslerin sefer sayılarının azaltılması ve normal hatların içerisine dahil edilmesi. Taksicilerin durak ve taksimetre sorunlarının çözümü. Minibüs ve taksi fiyat değerlendirmesi başka büyükşehirlerde yüzde 36 ile yüzde 40 arasında iken bu oran Aydın'da yüzde 15 ile 20 arasında. Bununla ilgili de çalışmalar gerçekleştireceğiz. Geride kalan yıllarda şoförlerimizin hiç bir sorununa problemine çare aranmamış, ilgi gösterilmemiş. Biz geldikten sonra bu sorunları ortadan kaldıracağız.” 

FUAR ALANI İÇİN DÜĞMEYE BASILACAK
Hazırlanan yerel sorunları da paylaşan Künkçü, “Lokantacılar ve pastaneciler ile ilgili olarak şeker un temini için aracıları devreden çıkartıp direkt fabrikalar ile iletişime geçecek ve bu konuda daha ucuza ürün teminini sağlayacağız. Bunun ilk çalışmasını da Söke Lokantacılar Odası Başkanımız ile gerçekleştirdik. Bu çalışma ile yüzde 30'luk bir kazanç sağlandı. Pazarcı esnaflarımızın pazar yerleri ile ilgili sorunlarında pazarcı esnafımızın maalesef yanında olunmadığını öğrendik. Bizim öncelikli olarak herhangi bir sorun yaşanmaması, karşılaşılan sorunlarda ise pazarcı esnafımızın yalnız kalmamasını sağlayacağız. Aydın'da bir fuar alanı yapılması konusunda girişimlerde bulunarak belediye, ziraat odası, sanayi odası ve ticaret odası ile işbirliği içerisine girilecek.” dedi.

“BEN OLSAM ADAY OLMAM”
AYESOB eski başkanı olan ve efsane başkan olarak nitelendirilen Hulusi Akşit de programda bir konuşma yaptı. Künkçü’ye destek olduğunu aktaran Akşit, mevcut başkan Selahattin Çetindoğan’ı da eleştirdi. Çetindoğan’ın Kuaförler Berberler ve Güzellik Salonları Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanlığını kaybettiğini anımsatan Akşit, şöyle devam etti:
 “Selahattin bey benden sonra 12 yıl başkanvekilliği 2 dönem de başkanlık yapıp en büyük ayıbı oda başkanlığını kaybetmesiydi. Ben oda başkanlığını kaybetmiş olsam ‘Allah’a ısmarladık’ der giderim. Artık birlik başkanı olarak aday olmak yanlıştır. Sen oda başkanlığı yapamadın, birlik başkanlığından da efendi gibi çekilmeliydi.” 
Program, toplu fotoğraf çekilmesiyle tamamlandı.

İzlenme: 248

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar