(ŞERMİN ÇOLAK) Demokratik Sol Parti (DSP) Belediye Başkan Adayı Ayhan Yener, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gürşat Kale’nin başkanlığındaki İncirliova Belediyesini topa tuttu. Yener, İncirliova Belediyesi ile ilgili ağır ithamlarda bulunarak, belediye yönetimini üzerine vazife olmayan işlere para aktarmakla suçladı.

Aydın Adliyesine, İncirliova Belediyesi ile ilgili suç duyurusunda bulunmak için gelen ancak daha sonra kararından vazgeçen Yener yaptığı açıklamada, “İncirliova Belediyesi üzerine farz olmayan işlere muazzam paralar aktarmıştır. İncirliova sınırları içerisinde hali hazır harita, imar planına esas jeoteknik etüt raporları, her ölçekteki imar planlarının hazırlanması ve jeotermal akışkanın temini için arama ve sondaj konularında hizmet alım işleri İncirliova Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından yapılmıştır” dedi.

Konunun 19 Ekim 2016 tarihinde ihalesinin yapıldığını belirten Yener, İncirliova Belediyesi’nin jeotermal akışkanın temini için arama ve sondaj yapma yetkisinin olmadığını iddia etti. Yetki olmadığı halde çalışma yapıldığını kaydeden Yener, “İncirliova Belediyesi’nin böyle bir asli görevi yoktur. Bu işleri yapması gereken jeotermal firmalarıdır. Dolayısıyla ‘Acaba vatandaşın cebinden jeotermal firmalarına kolaylık mı sağlanıyor?’ sorusu akla gelmektedir. Vatandaşın parası jeotermal firmalarına peşkeş mi çekiliyor?” ifadelerini kullandı.

İki tane jeotermalin Osmanbükü’nde faaliyete geçtiğini söyleyen Yener, bunlar için sondajı belediyenin yaptığını ve bütçenin yarısının jeotermal firmalarına peşkeş çekilmesinin nedenlerini sorguladığını belirtti.

ayhan-yenerden-buyuk-iddia-96871-33c909ff0e517923d945df7d3df10aa9.jpgKaynak: ŞERMİN ÇOLAK