AYTO'nun 47 talebi var

AYTO'nun 47 talebi var

Aydın Ticaret Odası (AYTO) Yönetim Kurulu, Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Efeler Belediyesi’nden taleplerini 47 madde ile sıraladı. 

A+A-

(ŞERMİN ÇOLAK) AYTO Yönetim Kurulu sektörel, ekonomik, sosyolojik ve genel anlamda Aydın’daki yerel yönetimlerden olan taleplerini basın toplantısı ile duyurdu. Başkan Ülken, kendilerinin siyasetle ilgisi olmadığını işlerinin ekonomi siyaseti olduğunu kaydetti.
AYTO Başkanı Hakan Ülken, “Odalar icram makamları değildir, odalar üyelerinin haklarını koruyan, gelişim koymak adına lobi faaliyetleri yapan baskı uygular. Bizler sorunları tespit eder, onlara yönelik çözüm önerilerimiz de yanlarına koyarak lobi çalışması yapar bunları gerekli mercilere iletiriz. Bunu yıllardır bu şekilde sürdürüyoruz. Siyaset ayrı bir mecra, odalık ayrı bir mecra ancak bunlar birbiri ile sürekli iletişim ve etkileşim haline olmak mecburiyetinde. Bizler tüm komitelerimizle, her sektörle görüşerek belediyelerimizden beklentilerini sorunlarını sıraladık” dedi.
Yönetim Kurulu olarak sorun ve talepleri harmanladıklarını kaydeden Ülken, “Bizim seçimlerle ilgili söyleyeceğimiz tek şey bizim siyasetle işimiz olmaz. İşimiz ekonomi siyasetidir. O nedenle biz adaylara başarılar diliyoruz. Aydınımızın gelişmesi adına, üyelerimizin iş hayatında kolaylıklarının sağlanması adına taleplerimizi iletiyoruz” ifadelerini kullanarak Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Efeler Belediyesi’nden taleplerini sıraladı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden olan 27 maddelik taleplerden bazıları şunlar: Çıldır Havaalanı ve Hızlı Tren Projelerinin hayata geçirilmesi, AYTO tarafından kurulması planlanan Vakıf Üniversitesi Projesinin her aşamasında özellikle yer tahsis ve alt yapı hizmetlerinde her türlü desteğin verilmesi, UKOME’de Ticaret Odası temsilcilerinin yer alması.
Efeler Belediyesi’nden taleplerin bazıları da şu şekilde: Yeni Organize Sanayi Bölgesi kurulması çalışmalarına destek verilmesi, Serbest Bölge kurulması çalışmalarına destek verilmesi, Tabela vergilerinin yasal mevzuat içerisinde alınabilecek en alt seviyeden alınması.


 


Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.