Azbazdar projelerini açıkladı

Azbazdar projelerini açıkladı

“Sorunlara bahane değil çözüm üreteceğiz”

(MURAT TAN) Cumhur İttifakı’nın MHP Söke Belediye Başkan Adayı Mehmet Beliğ Azbazdar, projeleri ve seçim vaatleriyle ilgili açıklama yaptı. Açıklamasında “Söke’de ‘Ben’ yok ‘Biz’ varız” diyen Başkan Adayı Azbazdar,  hazırladığı 9 temel projesini de ayrı ayrı başlıklar altında kamoyunun bilgisine sundu. 

9 projeden başka onlarca projeyi de göreve seçilirse hayata geçireceğinin sözünü veren Azbazdar, “Ben proje adamıyım. 130 proje vaat edip 13’ünü yapacak değiliz. Hamdolsun, bu en temel 9 projeden ziyade onlarca projeyi yapacak bilgi, donanım ve tecrübeye de sahibiz. Eğer yetki verilirse gerçekleştirmeyi umduğumuz onlarca projeyi hayata geçirdikçe, halkımız da bu gerçeği görecektir” dedi. 

“SU ÜCRETLERİNDE YÜZDE 50 İNDİRİME GİDİLECEK” 

İlk olarak Aydın Büyükşehir Belediyesi ile yapılacak olan projelerinden bahseden Azbazdar, “En önemli olarak Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı ile uyum içinde mecliste göreve başlar başlamaz, su ücretlerinin yüzde 50 oranında indirimiyle birlikte dönem dahilinde hiçbir artışa gidilmemesini sağlamak olacaktır. Elektrik enerjisi zamlı su ücreti için asla bahane olamaz. Gerekirse belediye, elektrik enerjisini de mevzuattan doğan yetki çerçevesinde kendi geliştireceği projelerle karşılayabilir. Yine ilk 6 aylık süre zarfında Aydın Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak ortaya konulacak olan çalışmayla Söke Çayı’nın ıslahı ve çevre düzenlenmesini de sağlayacağız” diye konuştu. 

“YERALTI VE YERÜSTÜ OTOPARKLARI KURACAĞIZ”

Söke’de tespit edilecek olan 5 merkeze yeraltı ve yerüstü otoparkları kuracaklarını söyleyen Azbazdar, “Ulaşım projeleri ile başta Söke ilçe kent merkezi olmak üzere uzak mahallelerde dahi trafiği büyük ölçüde rahatlatacak yol düzenleme çalışmalarını hayata geçireceğiz. Söke’ye 49 mahallesini de entegre olarak kapsayacak ‘Üstyapı Projeleri’ kapsamında türlü eksiklikleri ve ihtiyaçları göz önünde bulundurarak, sosyal tesisler ve parklar başta olmak üzere kent estetiği, sosyal yaşantısı ve çehresini değiştirecek yeni ve modern donatılar da kazandıracağız. Ayrıca eski belde ve köylerden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerindeki altyapı eksikliklerini de ivedilikle çözüme kavuşturacağız” dedi. 

“SÖKE’Yİ PARSELASYON ANLAYIŞINDAN KURTARACAĞIZ”

Söke’nin Lokomotifi’ olma yolunda dünden bugüne hatrı sayılır ilerlemeler kaydeden Söke Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) altyapı ve yol yapım çalışmalarına destek de bulunarak arıtma tesisi yapım sürecini hızlandıracaklarını söyleyen Azbazdar, “Çevreyle barışık bir OSB olması için gereken tedbirlerin alınması noktasında da öncü olacağız. Söke’de yerleşik olan ‘Parselasyon’ anlayışından büyükşehir ile entegre ve uyumlu bir koordinasyonla kurtularak vatandaşın sorunlarına bahane üretmeden hızlı ve etkin çözümler ortaya koyacağız. ‘Üretken Belediyecilik; Bütüncül Yaklaşım, Birlikte Yönetim’ anlayışı ve prensibi çerçevesinde uygulamaya sokulacak olan mali disiplin ve bütçe planlamasıyla kaynaklarımızın verimli ve çözüm odaklı kullanılmasını sağlayacağız” diye konuştu. 

“SPORDA ALT YAPILARIN GELİŞMESİNE ÖNEM VERECEĞİZ”

Kısa, orta ve uzun vadeli vizyoner projeler hazırlayacaklarının altını çizen Azbazdar, “Çiftçiden esnafa, memurdan işçiye, yaşlısından gencine kadar toplumun her kesiminin türlü sıkıntılarının çözümü noktasında birlik, beraberlik ve dayanışma şuuru ve sağduyusuyla el ele bir bütün olacağız. Bu kapsamda özellikle geçmişte 21 branşta başarılı sporcular yetiştiren Söke Belediyespor örneğinde olduğu gibi özellikle sporda gençliğe gereken her türlü desteği sağlayarak, alt yapıların gelişmesine  ve amatör sporculara da önem vereceğiz” dedi. 


 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler