(MURAT TAN) Bu dönem kendisiyle birlikte 4 adayın yarışacağı Bağarası’nda, seçimlerin favorisi gösterilen Özdemir, yeni dönemdeki öncelik vereceği projelere ilişkin açıklamalar yaptı.

Aydın’ın Söke ilçesine bağlı Bağarası’nda beldeden mahalleye dönüşmeden önce iki dönem Cumhuriyet Mahallesi Muhtarlığı yapan Ahmet Özdemir, 30 Mart 2014’te Bağarası Mahalle Muhtarı olarak seçilip hizmet etmesinin ardından bu dönem de muhtarlığa aday oldu. Mahallede 7’den 70’e herkesle iyi ilişkiler kurmasıyla bilinmesinin yanı sıra geniş kesimlerin, bu dönemde de adaylığına teveccüh gösterdiği Bağarası Mahalle Muhtarı Ahmet Özdemir, “Muhtarlık kalpleri kazanarak karşılıksız yapılan bir iştir. Biz maaş için değil Bağarası’na hizmet için göreve talibiz” dedi.

“SANTRAL GARAJI YENİ DÖNEMDE YAPILACAK”

Hasan Palamut, Mehmet Demircan, Fatih Bayır, Mehmet Yılmaz, Muhammet Öktem, Emre Yeşil, Fatih Kırılmaz ve Süleyman Aydın’dan oluşan aza ekibiyle birlikte ‘Doğruluk ve dürüstlük servetimiz olsun’ sloganıyla seçim çalışmalarını sürdüren Bağarası Mahallesi Muhtar Adayı Ahmet Özdemir, “Bağarası’nda bu dönem muhtar olarak en büyük isteğimiz kapalı pazaryerinin yapılmasıydı. Kapalı pazaryerini Söke Belediye Başkanımız Süleyman Toyran’a yaptırdık. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu, isteklerimizi sorduğunda altyapı ve yol konusunda talep de bulunduk. Altyapı ve yollarımızın yüzde 80’i şu an itibariyle tamamlandı. Bağarası’na bir an önce santral garajı yapılması gerekiyor. Bununla ilgili de istek de bulunduk. Seçimlerden sonra inşallah garaj da yapılacak” diye konuştu.

“ASLA KIRICI VE KAVGACI OLMADIK”

Bağarası’nda hafta içi hergün hizmet verecek bir bankaya ihtiyaç olduğunu söyleyen Özdemir, “İktidar milletvekillerimize görüşerek bu talebimizi de ilettik. Yine Bağarası’nın üzerinde bulunan yayla mevkiinde bir mesire alanına da ihtiyaç var. Tabi bu Söke Belediyesi’nin katkısıyla yapılacaktır. Bağarası’nda vatandaşın en büyük talebinin bozulan yolların acilen yapılmasıdır. Bu konuda da sürekli iletişim halinde olarak sıkıntıyı ilgili mercilere iletiyoruz. Mahallemizde 8 bin kişi yaşıyor. 4 bin 700 seçmenimiz var. Vatandaşlarımızla birebir temaslarımızı aralıksız sürdürüyoruz, ilgi her dönem olduğu gibi gayet güzel. Bu zamana kadar asla kırıcı ve kavgacı bir muhtar olmadık. 15 yıldır, ‘Doğruluk ve dürüstlük servetimiz olsun’ sloganıyla hizmet veriyoruz. Ben aynı zamanda şahsım olarak mahallemizdeki 50 kişinin de Söke’deki bir turşu fabrikasında istihdamını sağlıyorum. Bu işçilerimizin çoğunluğu kadınlarımızdan oluşuyor. Herkese ekmek kapısı açabilmek için de çabalarımız var” dedi.

“MAAŞ İÇİN DEĞİL HİZMET İÇİN GÖREVE TALİBİZ"

İlk göreve seçildiğinde muhtarlık maaşının olmadığını söyleyen Özdemir, “Muhtarlık kalpleri kazanarak karşılıksız yapılan bir iştir. Muhtarlığa maaş ya da beylik tabancası taşımak için girenler bir arpa boyu yol kat edemezler. Biz maaş için değil Bağarası’na hizmet için göreve talibiz. En son 8 Mart’ta kadınlarımıza özel gece düzenledik. 700’den fazla kadınımız katıldı, inanın sandalye yetiştiremedik. Yani bu iş gönül işidir” diye konuştu.

Kaynak: MURAT TAN