Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında beraberindeki heyet ile Anıtkabir’e ziyarette bulundu. Bakan Bak'a, 81 il, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve Azerbaycan’dan 166 genç eşlik etti.

gn7udo7x0aa-bof.jpeg

Bakan Bak, mozoleye çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Ziyaret, Misak-ı Milli Kulesi’nde devam etti ve Bakan Bak, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

gn7udo-xmaa1drn.jpeg

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK GÜCÜ GENÇLİĞİ

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Anıtkabir özel defterine şunları kaydetti: “Aziz Atatürk, Türk gençliğine armağan ettiğiniz 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle gençlerimizle beraber manevi huzurunuzdayız. Milli Mücadele’nin meşalesini yakmanızın üzerinden tam 105 yıl geçti. Tarihin akışını değiştiren o meşale, bugün Türk milletinin ve gençliğinin ruhunda aynı heyecan, umut ve inançla yanıyor. Gençlerimiz, kendilerine emanet edilen canımızdan aziz bu vatanı aydınlık yarınlara taşımak için tüm gücüyle çalışırken; biz de onları, her gün gelişen, güçlü imkânlarla destekliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılında da aşkla yılmadan çalışarak ülkemizi ve bayrağımızı her alanda yüceltmeye devam edeceğiz.
Eğitimde, bilimde, sanatta, sporda dünyaya iz bırakan, yol açan, öncülük eden gençlerimizle omuz omuza vererek; emanetinize sadakat ve vefa ile sahip çıkacağız. Dün olduğu gibi bugün de Türkiye’nin en büyük gücü, gençliği; gençliğin en büyük gücü ve ilham kaynağı ise köklerinden gelen inanç ve kararlılıktır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle zatıâlinizi ve milletin istiklâli, istikbali yolunda canla başla mücadele etmiş tüm kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhunuz şad olsun.”

gn7udo-wkaaxlfy.jpeg

Yeni sistem hastanelerdeki kaosu sonlandırdı! Yeni sistem hastanelerdeki kaosu sonlandırdı!

Bakan Bak, ziyaretin ardından 81 il, KKTC ve Azerbaycan’dan gelen temsilci gençler, sporcular ve bakanlık personeli ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

gn7udo8w4aeco6w.jpeg

Kaynak: Haber Merkezi