Bakan Çavuşoğlu; “Terör örgütleri zillet ittifakı içinde toplanmış”

Bakan Çavuşoğlu; “Terör örgütleri zillet ittifakı içinde toplanmış”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Aydın’da İş Dünyası temsilcileri ile bir araya geldi.

A+A-

(BURHAN CEYHAN) Dünya ve ülke gündemini değerlendiren Çavuşoğlu, “Türkiye’de ne kadar bölücü, hain, PKK’lı, YPG’li, FETÖ’sü, DHKPC’si ve ne kadar terör örgütü varsa karşımızdaki zillet ittifakının içinde yer alıyor” dedi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Aydın’da Hasmahal Kır Bahçesinde İş Dünyası Temsilcileri ile bir araya geldi. Toplantıya AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, MHP İl Başkanı Burak Pehlivan, Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, STK temsilcileri ve İş Dünyası temsilcileri katıldı. Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, Aydın’da esnafın, işçinin ve vatandaşın dertli olduğunu söyleyerek “31 Mart’ta tarihi bir zafer kazanacağız” dedi. Savaş, Bakan Çavuşoğlu’ndan destek istedi.

“ZİLET İTTİFAKININ KURUCUSU TERÖR”

Millet İttifakını eleştiren Bakan Çavuşoğlu, “Türkiye’de ne kadar bölücü, hain, ne kadar PKK’sı, YPG’si, FETÖ’sü, DHKPC’si ve ne kadar terör örgütü varsa karışımızdaki zillet ittifakının içinde yer alıyor. FETÖ, bu işin oyun kurucusu. Bu işin koordinatörlüğünü FETÖ yapıyor. Geçtiğimiz seçimlerde de aynı şeyi yaptı. FETÖ’nün onların içinde olmadığından şüphesi olan var mı? Ne kadar ülkeyi bölmek isteyen terör örgütü varsa hepsi işin içindedir. Biz o yüzden bu ittifaka zillet ittifakı diyoruz. Aydın’da bizim açımızdan çok güzel bir uyum var. AK Parti ve MHP’li iki il başkanına da çok teşekkür ediyorum. Uyumun olduğu yerde huzur olur, birlik beraberliğin olduğu yerde iş olur, bereket olur. Derdimiz memleket. Memleket işi gönül işidir.” dedi. 

“HİÇ BİR BELEDİYE HAKKINDA AYRIM YAPMADIK”

CHP’li Belediyeleri de eleştiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Dün Muğla’da idim orada aylardır su kesiliyormuş. Bodrum’da her yerde çöp var. Bodrum’a gelen benin misafirlerim dış ülkelerin üst düzey yöneticileri buraları eleştiriyor. Muğla ve Bodrum bana 1994 yıllarındaki İstanbul’u hatırlattı. 200 kilometre öteden o zamanki teknolojiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan su getirdi. Bugünün teknolojisiyle sen istersen bin kilometreden su getirirsin. Bu çağda Muğla, Bodrum ve Aydın gibi il ve ilçelerin bu sorunları yaşaması gerçekten utanç vericidir. Antalya’da Menderes Türel, suyu ucuzlattığı gibi güneş panelleri yaparak çiftçinin sulama suyunu bile bedava getirdi. Bunlar işi bilmeyen, hiçbir derdi olmayan, çaresiz zavallı insanların bahanesidir. Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları 18 yıldan beri Türkiye’de hiçbir belediye arasında ayrım yapmamıştır. Bize her zaman şu talimatı verir. Bölgenizdeki belediyeler arasında ayrım yapmayın, bizden olsa da olmasa da o belediyeleri halk seçmiştir. Onlarda halka hizmet edecektir. Size getirdikleri projelere destek verin demiştir. Antalya’daki belediyelerde biliyor ki, biz hiçbir zaman ayrım yapmadık. Biz yapmadık, yapmayız da bunu da doğru bulmuyoruz. Ama onlar beceriksizliklerini bize fatura etmesinler. Ama artık yeni bir sayfa açıldı. Yerel yönetimlerde parti ön plana alınır ama şehri yönetecek insanlara oy vermek lazım.” diye konuştu. 

“AKDENİZ’DE TÜRKİYE’SİZ BİRŞEY YAPILMAZ”

Dünya ve Avrupa ilkeleri ile ilişkilere de değinen Çavuşoğlu, “Önümüzdeki günlerde KKTC çevresinde 2 gemiyle sondaja başlıyoruz. Karadeniz’deki gemiyi de oraya kaydırıyoruz ki, Akdeniz’de Türkiyesiz hiçbir şey yapılamaz. Biz buna da asla müsaade etmeyiz. Rusya ve diğer ülkelerle her konuda anlaşamayabilirsiniz. Ama ilişkilerimizi geliştirmek her zaman bizim yararımızadır. Batılılar biz sizinle müttefikiz neden Rusya ile ilişki kuruyorsunuz dediği zaman, bizim bugünlerde aramız bir gerginlik olabilir ama o NATO ülkesi ülkelerin çoğu Rusya ile bizden daha iyi ilişkiler içindeler. Biz doğalgaz ihtiyacımızın yüzde 50’sini Rusya’dan alıyoruz. Avrupa ülkeleri doğalgazın yüzde 80 veya 90’ını almaktadır. Almanya bizden daha fazla alıyor. Son zamanlarda Trump, Almanya’ya yüklenmesinin sebebi de budur. Sen alırken iyi ben ilişki kurarken problem var. Bu bölgede bu coğrafyada yaşıyorsanız. Kriz dönemlerini çok iyi bastırmanız lazım. Kriz yönetiminde dünyada en önemli aktörüz. Yanıbaşımızda Suriye’de biz olmasaydık halen binlerce insan ölmeye devam edecekti” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum