Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Aydın Lisesi öğretmenleriyle sene sonu seminerlerinin açılışında bir araya gelerek yenilikçi yaklaşımlar ve Türkiye Yüzyılı vizyonuna değindi. Sene sonu seminerlerin açılış programında ayrıca Milli Eğitim Bakanı Tekin’in öğretmenlere hitaben fikirlerini paylaştığı konuşması da büyük ilgi ile takip edildi.

Bakan Tekin Aydindaki Ogretmenlere Seslendi 481354 12435Ea5B698B4758A3994954E6E96Dd

Çerçioğlu’ndan taziye mesajı Çerçioğlu’ndan taziye mesajı

YENİ MÜFREDATIN ÖNEMİ VURGULANDI
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Aydın Lisesi’nde görevli öğretmenlere hitap ettiği sene sonu seminerlerinin açılışı kapsamında yaptığı konuşmada Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli çerçevesinde hazırlanan yeni müfredatın önemine vurgu yaptı. Yeni müfredatın, çağın şartlarına uyum sağlayacak şekilde tasarlandığını belirten Bakan Tekin, öğretmenlerin bu süreçteki rolünün de hayati önem taşıdığını söyledi. 

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Ekici de sene sonu seminerlerinin açılışında hitap ettiği öğretmenlere, Türkiye Yüzyılı vizyonunun eğitimde nasıl bir dönüşüm sağlayacağını detaylarıyla anlattı. Ekici, ayrıca öğretmenlerin bu yeniliklere adapte olmalarının ve öğrencilere en iyi şekilde rehberlik etmelerinin gerekliliğine de değindi.  

Sene sonu seminerlerinin açılış programı, Bakan Tekin’in ve Müdür Ekici’nin konuşmalarının ardından sona erdi. 

Muhabir: Murat Tan