(SİMGE ATA) Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'ın Nazilli ziyaretinde izdiham yaşandı. Merkez Koca Caminde cuma namazı kılan Albayrak, namaz çıkışı Uzun Çarsı esnafını ziyaret ederken Albayrak'ı görmek isteyen yüzlerce vatandaş geniş güvenlik önlemlerine rağmen bakan Albayrak'ın etrafında etten duvar ördü.
Onca kalabalığın arasından bakana ulaşan Nazilli Manifaturacılar Odası Başkanı Hüdai Tosun, esnafın çektiği ekonomik sorunların yazılı olduğu metni iletmeyi başardı.

KÜÇÜK ESNAF KOSGEB DESTEĞİ BEKLİYOR
Oda başkanı Tosun'un talepleri arasında emeklilik için günü dolmuş ve emekliliğine 3 yıldan az kalmış esnafların, emekli olabilmelerinin yolunun açılması yer aldı. Küçük esnaf için de KOSGEB desteği istedi. Tosun, "Küçük esnafın sorunlarını sık sık ve elimden geldiğince dile getiriyorum. Esnafımızın acil destekleme kredisine ihtiyacı var. Bu bakımdan faizsiz 20, 30 ve 50 bin TL'lik KOSGEB kredisi istiyoruz" dedi.

"BAKANIMIZ NAZİLLİMİZİ ŞEREFLENDİRDİ"
Esnafın diğer sorunları için de bakana öneri metni sunduğunu kaydeden Tosun, "Ülke ekonomisinden sorumlu bakanımızı bulmuşken bu sorunları iletmek istedim. Daha önce de Ankara'da iletmiştim ama bakanımız Nazillimize gelmiş bizleri şereflendirenlermiş. Bire bir görme fırsatını yakalamak her zaman mümkün olabilecek bir şey değil" dedi.

"OLUMLU YANIT ALDIM"
KOSGEB ve emeklilik sorununun yanı sıra küçük esnafın diğer mağduriyetlerini de Bakan Albayrak'a iletmeyi başardığını söyleyen Tosun, "Bakanımız olumlu yanıt verdi. O zaten tüm sorunlara hakim. Ama bizler üzerimize düşeni yaptık. Devletten en kısa zamanda çözüm bekliyoruz" şeklinde konuştu.

izdihamin-arasindan-esnafin-sorununu-iletti-96377-3c3bfa153614b06f9e176544e2630bcb.jpgizdihamin-arasindan-esnafin-sorununu-iletti-96377-0fb8a796f93f1be6b270587827c2fac7.jpg

Kaynak: SİMGE ATA